Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom, fog így eleget hízni...

Aggódom, fog így eleget hízni a kisfiam a pocakban?

Figyelt kérdés
Eddig a nagykönyv szerint gyarapodik, most jön a hajrá, amikor is ugye rakódik majd rá a zsírréteg. Az aggodalmam abból fakad, hogy szerintem keveset eszem mostanság. Mai kajám: reggeli-2 kisebb tönkölykenyér, cottage cheese, kávé, citromos tea. Később egy actimel ital. Ebédvacsora-kisebb grill csirkecomb, sült répa, sült hagyma, durum tészta. 8 kor egy alma és egy narancs. 34 hetes vagyok és 8,5-t kilót híztam eddig. Mit tegyek, erőltessem a kaját?
2020. okt. 5. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne. A gyerek elveszi, ami neki kell. Ha te magad nem vagy orvosi értelemben sovány, akkor nem tudod ot eheztetni. Egyébként ne aggódj. Ki van ez találva. Mag fog jönni az étvágyat amikor meg kell. En is az utolsó hetekben egy ökröt meg tudtam volna enni és nem en hiztam tőle. Ez volt benne a legjobb 😀
2020. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
65%

Hát én is 34 hetes vagyok, 140g ch és kalóriaszegény diétára tettek, kb 120-at eszem, mert különben xar a cukrom. Hetek óta fogyok, már a teherbeesési súlyom alatt vagyok, a második tri elején vett gatyómba még egyszer elférnék.

A babám egy héttel van az átlagsúly felett.

Ahhoz komolyan éhezned kellene, hogy neki baja legyen vagy vmit egyáltalán nem enni pl fehérjét.

Amit leírsz, az szénhidrátnak jó lenne, délutánra kellene még egy uzsonna, akár egy kis corpovit keksz vagy ilyesmi.

Tejterméket is próbálhatsz pl túrót meg jó felvágottat esetleg, bár csak 1 napot írtál.

2020. okt. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
56%
Diétás szempontból az alma es a narancs nem jó este mert ezek gyorsan felszívódó szénhidrátok, felveri a cukrod, de nem tart ki éjjelre. Uzsira lennének jók, a corpovit, amit írtam meg utóvacsinak 8ra (3 keksz kb 10g szénhidrát).
2020. okt. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7kg-os hizassal 3.5kg-os babam szuletett. Elveszi amire szuksege van, ne aggodj!
2020. okt. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Derjaderja,

ketonnal hogy állsz?

Amit csinálsz, rohadt veszélyes. Gdm-ben nem lehet büntetlenül ch-t csökkenteni. Ha az adott ch mellett elszáll a cukrod, inzulin kell. Az ha fogysz és nagy a baba, intő jel.

2020. okt. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én GDM 160 g diéta mellett a 35. hétig 1 kg-ot híztam. A baba kicsit kisebb mint az átlag, így az orvos javasolta, hogy a szénhidrátkeret betartása mellett fogyasszak több kalóriát, illetve növeljem a fehérjebevitelt. (húsok, olajos magvak)

Gyümölcs valóban nem jó este, még ha nincs cukorproblémád akkor sem.

2020. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Derjaderja ***** válasza:

5. Negatív volt a keton eddig, a tegnapit nem tudom.

A diabetológus minden nap nézi a súlyom és elégedett.

Nem fogytam sokat amúgy, a diéta kezdetéig (30.hét) is csak 3kg volt a hízás, azt fogytam vissza (4-et pontosabban).

De túlsúlyról indultam. Valószínüleg az is szàmít,.hogy egy kisgyerekkel rohangászom egész nap.

Nem hiszem hogy veszélyes lenne, de mar unom, hogy mindenki mást mond. Most a diabetológusra hallgatok.

Nem akarok inzulint kapni, abszurdnak tartom. 7,0 volt a terhelésem, jó volt a HbA1c-m, jó a fruktózaminom, a legtöbb nap a diéta mellett 6,5, gyakran 6,0 alatti az összes 60 perces értékem. 7,0 nekik a határ, ha lesz afeletti, akkor inzulin. Kicsit ez olyan érdekes, de ez van.

Amúgy sokkal jobbam vagyok mint az első terhesség alatt, amúgy akkor is csak a legvégén és akkor is csak 5kg,t híztam 4,4kg babához, pedig akkor nem voltam cukros és csomót ettem.

Ezért nem aggódom nagyon csak kicsit, de köszi amúgy.

2020. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Derjaderja ***** válasza:
Bocs mármint minden héten nézi
2020. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!