Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon a fogadott orvosom...

Vajon a fogadott orvosom javallatára kiírnának 1 hét pihenős táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék kicsit pihenni a terhességem alatt, szeretnék táppénzt igénybe venni.

Szerintetek a kezelőorvosom ha ráírja a leletemre, hogy 1 hét pihenéssel töltött időt javasol akkor a háziorvosom ez alapján kiírna táppénzre?



#táppénz #táppénz terhesség #theresség
2020. okt. 7. 08:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem a terhességre veszélyes pecsételés, korai keményedés és egyéb ok miatt küldött táppénzre a nőgyógyász, de a házi orvos még ezt is megkérdőjelezte. Az, hogy pihenni szeretnél, szerintem kevés indok. A nőgyógyász viszont kreatív tud lenni és kitalálhag valamilyen indoklást, amiért szükséges otthon maradnod.
2020. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék csak időszakosan itthon pihenni, nem a terhesség végéig.. Egyenlőre nincs gond, jól viselem csak nehezebben megy az alvás, irodai munkát végzek, és sok emberrel kell tartanom a kapcsolatot, ami néha már túlzottan stresszes... Emiatt szeretnék egy kis szusszanást..
2020. okt. 7. 08:23
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Pihenni nem ír ki. Vegyél ki szabadsagot
2020. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nincs már csak a tartalékos időszakra szabadságom.
2020. okt. 7. 08:25
 5/22 anonim ***** válasza:
Mi az a tartalékos időszak?
2020. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Pl decemberben leáll a cég 21-23ig plusz 28-31-ig kell kivenni kötelező szabadságot. Ezt értettem a tartalékos időszak alatt, tartalékos szabadság. :)
2020. okt. 7. 08:34
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit el kell túlozni, hogy ilyen stresszes a munka, úgy nem bírsz aludni, amúgy vam hányingered... és ha egykét hetet pihenhetnél, talán jobb lenne.

De én is a nőgyógyásznál próbálkoznék.

2020. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%
Hát akkor majd ehelyett te táppénzre mész. Ha már most fáradsz x hetesen, akkor már nagy eséllyel nem lesz energiad amúgy se dolgozni
2020. okt. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Ez abszolút háziorvos függő. Elvileg pihenni nem írhat ki, gyakorlatilag rengetegen megteszik. Én is veszélyeztetettség miatt vagyok táppénzen, az én háziorvosom szó nélkül kiírt, nem kötekedett.
2020. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, próbálok majd beszélni a dokimmal, eddig egész segítő volt. Megpróbálkozom vele hátha.. Nincs benne hazugság, tényleg sokszor túl lelkiismeretesen végzem a munkám és stresszelem magam.. Lehet, hogy nem lesz később energiám, de decembertől amúgy sem dolgozom, februárra vagyok kiírva. Így majd akkor a jövő évi szabadságaim fogom felhasználni és nem a táppénzt.
2020. okt. 7. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!