Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon a fogadott orvosom...

Vajon a fogadott orvosom javallatára kiírnának 1 hét pihenős táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék kicsit pihenni a terhességem alatt, szeretnék táppénzt igénybe venni.

Szerintetek a kezelőorvosom ha ráírja a leletemre, hogy 1 hét pihenéssel töltött időt javasol akkor a háziorvosom ez alapján kiírna táppénzre?



#táppénz #táppénz terhesség #theresség
2020. okt. 7. 08:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

"... nehezebben megy az alvás, irodai munkát végzek, és sok emberrel kell tartanom a kapcsolatot, ami néha már túlzottan stresszes... Emiatt szeretnék egy kis szusszanást.."


Ez alapján egy hét pihi után dolgoznál megint 1-2 hetet, és újabb pihenő kéne. Ha nem bírod ellátni megfelelően a feladatod, akkor menj rendesen táppénzre a terhesség végéig, de az nem megoldás, hogy szakaszosan dolgozol és otthon fekszel.

2020. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mondta a doki az elején, hogy ha táppénzre akarok menni, csak szóljak, ő nem fog kérdezősködni, csak adja a papírt. Sajnos kellett is, mert a főnököm elkezdett genyózni... én meg beintettem és elmentem tp-re.
2020. okt. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Már megvan a hölgy is aki érkezik utánam és végzi majd a munkám, igazából elmehetnék hosszabb időre is táppénzre, de hogy őszinte legyek nem akarok beáldozni 4 hónapot abból az időből amit a babával tölthetnék miután megszületett.

Hála nálunk elég családias a légkör, jeleztem is egy két dolgot, hogy szeretnék leadni a munkámból, megértők voltak nem is kell azokkal már foglalkoznom.

2020. okt. 7. 09:06
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"...hogy őszinte legyek nem akarok beáldozni 4 hónapot abból az időből amit a babával tölthetnék miután megszületett."


Milyen 4 hónapot? Szülés után 6 hónap szülési szabadság, utána három éves koráig gyed és gyes. Nem értem mit áldoznál be. Pláne nem honnan jön 4 hónap?

2020. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ha most elküldenek veszélyeztetett terhességre hivatkozva táppénzre az nem az otthon tölthető időből jön le? Lehet én nem informálódtam jól..

4 hónap meg november, december, január és a február egy részre osztva jött ki.

De ha a veszélyeztetett nem függ össze az otthon tölthető idővel akkor ez lényegtelen igazából.

2020. okt. 7. 09:25
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy függ össze. 168 nap szülési szabi (csed) KÖTELEZŐEN MEGJÁR. Utána jár a gyed majd a gyes. De gyed extrával már vissza mehetsz (nem kötelező) dolgozni. A gyes meg hát hagyjuk...gondolom aki teheti nem marad otthon 30.000 Ft-ért.
2020. okt. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

Beszélek a dokimmal.

2020. okt. 7. 09:33
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
Írasd ki magad végleg. Ha készülnek a távozásodra és van betanított utódod, akkor kár hitegetni őket meg "pihenős táppénzzel" szórakozni. Ugyanis az első pihenőst a második és harmadik fogja követni, és ez a bizonytalanság sokkal rosszabb mindenkinek. A terhesség alatti táppénz pedig nincs összefüggésben a szülés utáni időszakkal.
2020. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. okt. 7. 10:11
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Az amiről írsz az külföldön jellemző. A táppénz befolyásolja a szülési szabadságot pénzben és időben.
2020. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!