Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik már szültek! Mik a...

Akik már szültek! Mik a tapasztalatotok? Mernétek gyereket vállalni úgy, hogy nincs segítségetek?

Figyelt kérdés

Anyámmal évekkel ezelőtt megszakítottam a kapcsolatot, egy rossz alkoholista, így rá nem számíthatnék. Anyósomék nagyon messzire laknak tőlünk + elég fura emberek, rájuk sem lehet sajnos számítani ilyen téren.

Egyedül apum van, de ő is 60km-re lakik tőlünk, de az első hetekben igazából ő sem tud tanácsot adni, mert csak nem nő.

Mindenkinél azt látom, hogy amikor megszületik az unoka, a mama ott van folyamatosan, megmutatja a lányának, hogy hogyan szoptasson helyesen, hogyan lássa el a gyereket. Besegít esetleg a házimunkába (ez a legkevesebb), de a legfontosabb, hogy lelki támaszt nyújt a gyerekének.


Ti belemernétek úgy vágni a gyerekvállalásba, hogy senkitek nincsen? És az azt követő években is max egy bébiszittered lenne, amíg elmész edzeni vagy bevásárolni. A barátom nagyon sokat dolgozik, mellette tanul. Jól fizető munkája van, de az elkövetkezendő kb. 5évben még keményen kell dolgoznia, utána megy nyugdíjba a felettese, akinek a helyére szánják. Addigra végez a sulival is stb.


Viszont nem szeretnénk már annyit várni a gyerekvállalással. Azt tudom, hogy a barátom nagyon odaadó és mindent megtenne értünk, de 5 felé ő sem tudna szakadni, így a hétvégéken kívül nem is számítanék rá különösebben.


Félek, hogy becsavarodnék, vagy nem tudom. Már bocsánat, de annyi megkattant anyukával találkozni :D


Remélem, érthetően körülírtam a problémámat. Ha válaszoltok, köszi!


2020. okt. 7. 16:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Amíg otthon voltam nem kellett egyáltalán segítség, inkább csak hátráltattak a "segítséggel", de a bölcsibe-oviba hordásnál, betegségeknél bizony jól jött az a havi/heti 1-2 nap valódi segítség.
2020. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
4 gyerekünk van, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vigyázott rájuk bárki más kettőnkön kívül.
2020. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
A mamák segítsége inkább ilyen kényelmi dolog, illetve nálunk spec azért hagytuk anyámat babázni, h9gy ne bántódjon meg, de őszintén, semmi szükség nem volt rá. Férjem szabin volt, ott volt 2 felnőtt egy babára, azért nem túl bonyolult. De ha ő nem lett volna szabin, akkor is ment volna, pedig császárom volt. A második gyereknél is ugyanez volt, a 2 gyerek 2 felnőtt felállás simán vihető még. Attól mondjuk fostam kicsot, mikor először maradtam egyedül a két gyerekkel, de megoldottam, aztán belerázódtam rendesen :D
2020. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

Bocs kinek tervezel gyereket vállalni? Magatoknak vagy a nagyiknak? 🤔

Komolyan az a mértéke a gyerekvállalásnak egyeseknek lesz e segítség vagy sem?

3.gyermekünket várjuk. Mindkét félről relatív közel laknak a szüleink. Anyósomék még soha nem vigyáztak a gyerekeinkre, és nem is kell. Anyámékat is 1 kezemen megtudom számolni az is max 1 pár óra volt. Én nem nekik szültem.

2020. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk anyósom jár rendszeresen, és tök jó meg minden, de a kezdeti időszakban igazából teljesen felesleges. A férjem itthon van velünk, most itthonról is dolgozik, de egyébként is teljesen jó a munkaideje, bőven tudott segíteni akkor is, amikor bejártak dolgozni. A nagyszülői segítségnek tényleg akkor lesz nagy jelentősége, amikor rá lehet bízni már a gyereket egy-egy éjszakára, esetleg hétvégére, majd később netalán hetekre ott nyaraltatni velük. A kezdeti hetekben igazából nem pótolhatatlan a segítségük, nekem anyósom semmilyen gyakorlati tanácsot nem tudott adni, még ha kérdeztem se, a saját anyámmal nekem sem olyan a viszonyom, de nyilván ő is csak a közel 30 évvel ezelőtti rég elavult filozófiákat tudná mondogatni nekem, egyéb segítség meg nem igazán kell. A házimunka, ha nagyon szaladna, elintézhető takarítónővel, főzni sem kötelező, mert lehet rendelni is, szóval nem igazán van olyan segítség az első 3-4 hónapban szerintem, amihez az apán kívül bárkire szükség lenne. De nekem nagyon nyugodt, nem hasfájós, könnyen kezelhető babám van, simán elvan az apjával is, pedig szoptatott, de gondolom akinek nehezebb természetű a gyereke, annak fontosabb a családja közelsége. És ezt előre nem fogod tudni, hogy mit dob a gép, szóval amíg a párodra nem tudsz alapozni, hogy legalább ő tudjon neked segíteni megbízhatóan, addig inkább nem mernék belevágni a dologba.
2020. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség az, hogy "magadnak szülöd a gyereket".

Valóban, az ember általában nem az anyjának szüli.-bár olyat is ismerek sajnos.


A többieknek abban igazuk van, hogy babaként még meg lehet oldani sok dolgot, de kb másfél éves kora után, bizony-bizony nagyon jól esett, amikor eljött Anyukám és vigyázott rá 1-2 órát, mert kezdtem becsavarodni a gyerek mellett.Egyszerűen szükségem volt arra, hogy egyedül kiszellőztessem a fejem, és ne azon agyaljak, hogy hogyan szervezzek meg a gyerekkel akár egy boltba menést, akár egy beszélgetést a régi kolléganőmmel.


Szerintem mindenkinek szüksége van én-időre, és nem csak arra az 1 órára, míg alszik a gyerek délután.Általában én akkor főztem,mostam,takarítottam..no és akkor hol is van az én-idő?


Hát ott, ha valaki más elenged "szabira" pár órára!


Nekem csak Anyukám van, mint segítség,nem tobzódunk nagyszülőkben, nagynénikben.


Ha valakinek nincs segítsége, az nagyon nehéz lehet.

2021. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!