Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok, kislány...

5 hetes terhes vagyok, kislányom bárányhimlős, kizárólag csak én ápolom mert nincs segítségem. Nem tudom elkerülni, hogy ne érintkezzek a hólyagokkal. Vérvétel alapján védett vagyok. Tudtok-e nekem tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy aki szintén bárányhimlős gyermeket ápolt első trimeszterben okozott-e problémát a babánál vagy tényleg megvédték a magzatot az anya által termelt ellenanyagok?

2017. ápr. 20. 09:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem a hólyagok fertőznek, hanem már előtte is. Szigorú elkülönítés kellene, azonnal, mert nagy a kockázat, főleg az első trimeszterben!
2017. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Semmi gond nem lesz ha te már voltál bárányhimlős. A fiam tavaly februárban volt himlős, de elég durván, még infectológiára is jártunk, mert egy másik kiütés is megjelent a bárányhimlővel együtt (skarlát gyanús volt, de aztán kiderült, hogy csak a bari miatt van).

A lányommal akkor voltam 10 hetes körül. Én ápoltam, mert apuka még nem volt bárányhimlős, így ők el voltak különítve egymástól.Védőnő, gyerekorvos, infectológián a doktornő is azt mondta, hogy semmi gondot nem okoz, ha én már átestem rajta. Az embrió nem tudja elkapni, csak az anyuka, így csak akkor okoz gondot, ha te nem voltál és elkapod.

A kislányom már 8 hónapos, köszöni szépen jól van. :D


Köszöni szépen a 8 hónapos kislányom, jól érzi magát, igazi kis vasgyúró.

2017. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Az én kislanyom is bárányhimlős volt amikor a kisfiammal voltam terhes,igaz 17 hetes voltam akkor.a nőgyogyaszom kérdezte h voltam e már baranyhimlos gyerekkent,mondtam persze.Mondta akkot semmilyen veszély nincs a magzatra nézve,nemis lett :)
2017. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Mindkét gyermekem (5 és 1,5 évesek voltak) bárányhimlős volt egymás után, a nagy hozta haza az oviból. Én is védett voltam, és az akkor még pocaklakónak (első trimeszterben jártam) semmi baja nem lett.
2017. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtátok a történeteiteket, pont erre voltam kíváncsi. Megnyugtattatok, egy pici para azért maradt bennem, de ez így azért nagyon biztató.
2017. ápr. 20. 10:37
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha korábban voltál bárányhimlős, akkor nem lesz semmi gond.
2017. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És ha nem estem még át rajta, mennyire veszélyes a babára? Azért kérdem, mert a Kislányom még nem volt, és tervezünk tesót.
2017. ápr. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon veszélyes az első trimeszterben, ezért is aggódom. Ha elkapom el kell vetetni a babát. Rendkívül nagy a magzatkárosító hatása. Ha még csak terveztek és biztos nem voltál bárányhimlős vedd fel a védőoltást. Két részből áll és a második oltás beadása után még két hónapig nem lehet próbálkozni ha jól tudom.
2017. ápr. 21. 19:56
 9/17 anonim ***** válasza:
Hogyan mukodik a felnottek oltasa? Haziorvoa adja be? Nekem kell megvenni a vakcinat? En sem voltam es tervezzuk a kistesot.
2017. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak kérdező.

ELVILEG, úgy hogy már voltál nem kaphatod el mégegyszer. DE: vannak olyan betegségek pl. övsömör, amit egy barányhimlőstöl lehet elkapni, ha az illető mát előtte volt bárányimlős. Szóval a lényeg, h mindegy, h voltal-e vagy sem, veszélyes nagyon felnőtt emberre nézve, ill. a terhesség első, és utolsó 3 hónapjában a magzatra is rettentően.

Mostmár nem tudsz mit csinálsz, reménykedni lehet csak.

2017. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!