Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódnom kellene emiatt a TSH...

Aggódnom kellene emiatt a TSH eredmény miatt?

Figyelt kérdés

Holnap töltöm a 12-ik hetet, második baba. Első babánál semmilyen pajzsmirigy-gond nem merült fel.


Első trimeszteri vérképem szerint 4 volt a TSH-m, az orvosom ez alapján elküldött kontrollra(TSH, t3, t4, anti-tpo).

Megérkezett az új eredmény, t3, t4, anti-tpo normálértéken belül van és a TSH is lement 3-ra.

Jövőhéten megyek vissza a lelettel, addig is érdeklődnék, hogy volt-e valakivel hasonló? Mitől csökkenhetett a TSH kb. másfél hét alatt? (nem szedek gyógyszert, nem váltottam vitamint, stb).


Egyébként nincsenek klasszikus alulműködésre utaló tüneteim, pl egy dekát nem sikerült hízni a terhesség első harmadában sem (47 kg vagyok, 163 cm-hez).


Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. okt. 17. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó, ha nem emelkedik az érték. Majd a terhesség előrehaladtával minimálisan emelkedhet.

Egyébként esetleg szelén tartalmú ételektől/vitamintól csökkenhet.

2020. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs ezzel a tsh-val, folyamatosan változik, nincs oka, mivel nem alulmüködés már csak ezért sem lehet tünete.
2020. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez totál normál érték!


A referenciatartomány 0,5 - 4,9 (kábé...) - legfeljebb teherbeesési nehézségnél szokták azt mondani, hogy inkább az alsóértékhez legyen közelebb a TSH. De meglévő terhességnél a középérték teljesen NORMÁLIS.

2020. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Több helyen is olvastam, hogy terhesség alatt 2,5 alatti érték ideális, de én is abban bízom, hogy ez még rendben van :)
2020. okt. 17. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Èn 6 hetesen kaptam eutheryx 50 mg tablettàt 4,6 TSH-ra . Minden reggel fèl szemet kell beszednem. Akkor szerintetek ez az èrtèk normàlis? 12+5 hkm
2020. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös 4,2 szokott lenni a felső határa a tsh-nak, ezért kaptál rá gyógyszert. A kérdezőnek csak 4, illetve most már csak 3 ez az érték. Egyébként egyik sem vészes, nekem 33 is volt, semmi tünettel.
2020. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem terhesen lett tul alacsony, terhesseg elott 4.6volt, 2 koruli ertekkel estem teherbe, most meg 0.56ra sikerult feltornazni. 38hetes vagyok.


Havonta nezik a tsh-t, szerintuk igy rendben van.🤷‍♀️


Lenyeg h dokival konzultalj.

2020. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ. Mindenképpen megyek a dokimhoz, hogy ő mit gondol, addig is érdekelt, hogy ki mit tapasztalt!

Köszi!

2020. okt. 17. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
1 és 2 között kell lennie, szóval ezt kezelni kell
2020. dec. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!