Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sétálás miatt hasfájás,...

Sétálás miatt hasfájás, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok. Már az elejétől kezdve fáj a hasam, ha kicsit többet mozgok. Kismamatornát próbáltam párszor, de mindig hasfájás/keményedés lett a vége, úgyhogy ilyesmikkel már nem is próbálkozom, igyekszem kímélni magamat. Ma elsétáltam az orvoshoz (kb. 10-15 perces séta), aztán onnan haza. Már út közben is eléggé fájt a hasam, mire hazaértem, még jobban. Lefeküdtem pihenni, így már nem fáj, a baba mocorog. Mi lehet ennek az oka? Jelezhet nagy bajt vagy normálisnak is tekinthető? A legutbóbbi vizsgálaton a méhszájam teljesen zárt volt. Magnéziumot szedek. Mostantól tényleg egy negyed órás séta se jöhet szóba? Azért is zavar ez, mert a kevés mozgás miatt elég sokat híztam már, pedig nem eszem többet, mint a terhesség előtt.

2020. okt. 26. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok segíteni csak a saját tapasztalatom írhatom le. Én már a 34. hétben járok de ugyanígy szenvedek hetek óta. Egy kissebb séta alatt már húzódik, feszül az alhasam van hogy már nyilalgat is az baromi fájdalmas tud lenni. Néha sírni tudnék. Pár napja ráadásul már a combhajlatom és a keresztcsontom is fáj. Úgy mozgok mint egy derékfájós nyugdíjas. Fokozatosan egyre rosszabb ahogy tellik az idő. De nem feltétlenül jelent veszélyt vagy bajt. Van aki nehezebben viseli az utolsó heteket. Én is megpróbáltam fitt maradni, de a testem már nem bírja így pihenek amíg tehetem. Figyelj oda a tested jelzéseire. Szülés után majd pörgünk eleget :).
2020. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Emeld a magnéziumot.
2020. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Derjaderja ***** válasza:
79%

Én 37 hetes terhes vagyok, ma 2km-t mentem, egy részeben a nyakamban a 13 kilos nagy gyerekkel hegynek fel. De mindennap sokat setálunk.

Ettől függetlenül ezzel a babával nekem szinte az elejétől van hasi panasz, de nem görcs vagy kontrakció, ezért nem fogom vissza magam.

De az fontos, hogy milyen jellegű. Pl nyomhatja a beleket, a hólyagot, vagy simán csak megterheli a gáttájat a nyomás. Lehetsz felpuffadva ha obstipálsz, vagy ahogy elkezd lejjebb jönni a fejük, az tudja feszíteni a medencét. Nekem pl most épp ez van, de ez normális.

Ha egyértelműn görcs amit érzel, akkor kérdezd meg az orvost mielőbb. Ha "csak" ilyen nyomás vagy csak egy helyen feszìtés, akkor szerintem nyugodtan sétalhatsz, óvatosan. Az se jó ha teljesen leépülsz.

2020. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, örülök, hogy leírtad a saját tapasztalataidat, így látom, hogy nem egyedi az esetem. :) Úgy látszik, mi azok közé tartozunk, akiknek "terhesebb" a terhesség. Próbálok jobban odafigyleni és még többet pihenni.

A magnéziumtól már időnként sajnos hasmenésem van, szóval nem hiszem, hogy volna értelme emelni.

2020. okt. 26. 17:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem mondanám görcsnek, de én valahogy nehezen állapítom meg, hogy a terhelés, feszítés, nyomás vagy egyéb ok váltja ki a fájdalmat. Mindenesetre legközelebb megemlítem az orvosomnak.
2020. okt. 26. 17:09
 6/13 Derjaderja ***** válasza:
100%

Hát elhiszem, de azért egy méhösszehúzódás olyan kiterjedtem és ilyen hullámokban jön. A méhed ilyenkor már a mellkasodig ér. Ha egy tenyérnyi területen nyom a szeméremcsont felett vagy szúr egy ponton vagy húz az egyik oldalon, az vsz valamilyen módon a kötőszövetek terhelése miatt van csak.

Beszéld meg az orvosoddal, még 3 hónap is lehet hátra, és tènyleg meg most jön a nagy súlygyarapodás.

Plusz szerintem ha semennyit nem mozogsz akkor sokkal injább fognak fokozódni a panaszok ha mégis felállsz. Az ácsorgás logikus hogy nem megy de pont a séta kb a legjobb mozgás, visszerek, aranyér ellen is.

Csak speciális veszélyhelyzetekben tiltják el minden mozgástól az anyukàkat és szenvedni is szoktak szegények pl a vécézéssel.

2020. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tiltva voltam, nem sétlhattam, szóval sajnos érdemben én se tudok válaszolni. Viszont a magnéziumtól ha hasmenésed van, próbálj ki esetleg több fajtát. Magnosolvból már 1 tasaktól rohantam a mosdóba, a magnerotból a napi 6 szemtől semmi problémám nem volt.
2020. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az enyhe kismama tornat nagyon tudoma ajanlani, a labdan is aranyat tud erni egy kis csipo/derek korzes, pattogas, enyhe nyujto gyakszik es gerinc atmozgatas... Bar persze te erzed mennyire faj, nekem ha feszult, kemenyedett megalltam, de csinaltam, meg most is jol esik heti 1x 2x atmotgatni magam. Ma kb fel ora seta van mogottem is, hat ne tudjatok meg, mindenem faj, plane a talpam, farcsontom, comb hajlatnal. En seta kozben erzem, h kemenyedik, feszul a hasam, illetve a baba fejvegu, igy nyomja odalent mar mindenem, majdnem 3 kilos mar, szoval jaj es meg 3 het van vissza...Kitartast mindenkinek, szeretnelek biztatbi, de sajnos egyre nehezebb lesz, keszulj fel :S
2020. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is húzott a hasam terhesen ha terhelés ért. 30 hetesen már mamitempóban nyomtam. Lassan mozogtam. És volt hogy öt percenként megálltam. Komédiába illő volt. És én is sokat híztam. Amit aztán a folyton igénylő kisbaba mellett le is adtam.

A hasam pihenésre jobb lett. Iszonyat utáltam egyébként ezek miatt terhes lenni. A folytonos pihenés, nagyon idegesítő.

2020. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze azért nem fekszem egész nap, csinálom a házimunkát, ráadásul nemrég költöztünk és még hátravannak az utolsó simítások, kisebb festegetések, pakolászás stb. Csak én a terhesség előtt nagyon sokat mozogtam, ahhoz képest jelentősen vissza kellett vennem. Az azért megnyugtat, hogy ezek szerint ilyen tünetek más kismamáknál is előfordulnak.

A magnerotot ki fogom próbálni, mert jelenleg én is a magnosolvot iszom.

Nagyon köszönöm a válaszokat! Kitartást mindenkinek, a babázás majd hamarosan feledteti a nehézségeket. :)

2020. okt. 26. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!