Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 Hetesen , 2x a baba nyakara...

35 Hetesen , 2x a baba nyakara van tekeredve a koldokzsinor.. lecives nyugtassatok meg , baj lehet ?

Figyelt kérdés
Most jottem a dokitol...es mondta h a nyaka korul van 2x a koldokzsinor ugy mint egy sal...lazan...de hogy minden rendben es nincs miert aggodnom mert a kismamak 70%-kaval ez megtortenik, meg hogy csaszaros leszek es igy meg plane hogy nem befolyasol . Nem sikerult megnyugodnom ,valamiert mindig is ezvolt a felelmem hogy a nyakara fog tekeredni, es most olyan rosszul erzem magam, barcsak segithetnek valahogy hogy ne legyen baj, hogy ne huzza meg, de tudom hogy nemtudok :( hasonlo tapasztalata valakinek aki megtudna nyugtatni ? :(
2020. okt. 27. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

A köldökzsinór rugalmas.. bem záródik el ennyotől.

Császárosként egy pillanatnyi aggodalmadnak sem kell legyen.



Én hüvelyi úton szültem, a fiamnak a nyakán volt a zsinór.

Nem okozott semmi komplikációt..

Nem is tudtuk előre

2020. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*Nem zàródik el ennyitől
2020. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a babák nagy részének valóban a nyakán van a köldökzsinór, de mivel nem tüdővel lélegzik, nem fogja megfojtani, nyugi.
2020. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem úgy született hüvelyi úton, hogy nyakán volt a zsinór. Mindkettő egészséges. Nyugi, ez gyakori, császárnál pláne ne aggódj.
2020. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen nektek :(

Es mennyi eselye van hogy jobban raszorul ? Annyira feltem ot :(

2020. okt. 27. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, értd meg, hogy ha jobban rászorul, akkor sem folytja meg, mert nem lélegzik, magyarul nem tudja a zsinór elszorítani a levegöt.
2020. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Derjaderja ***** válasza:

A nyakát nem baj ha szorítja, a gond az lehet, ha maga a zsinór megfeszül, mert akkor romolhat benne a keringés.

De ez azért úgy van kitalàlva hogy bírja a strapát, a nyak elég széles, azt nem igazán mozgatja a magzat plusz ösztönösen kerülik a nem megfelelő pózt.

Inkább szülésnél tud baj lenni ha odaszorul valahogy a szülőcsatornában pl elakad a baba vagy a szülésnél előreesik.

Ha teevezett császárod ledz ettől ne aggódj.

Amúgy a CTG és a flow vizsgálatokkal lehet majd jól követni, hogy jó-e az áramlás.

Amúgy az én lányomnál pl vélhetően azért nem indult el a a szülés, mert belegabalyodott a zsinórba és nem ért le a feje a medencebemenetre. Ő sem erőltette. Császár lett belőle, de teljesen egészséges volt, minden rendben volt vele és van azóta is.

2020. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A köldökzsinór táplálja a gyerekedet, nem az ellensége. Teljesen normális, hogy rajta van, nem lesz semmi baja ettől.
2020. okt. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok a ritka negatív kivétel. Az én babámat 39. héten megfojtotta a köldökzsinór. Sajnos ritkán okozhat gondot, de benne van a pakliban. Neki is 2x volt megtekeredve a nyakán, és szorosan.ez volt a gond. Egyéb rendellenességet nem találtak nála. Mondták is, hogy ez nagyon ritka, mert sok baba születik a nyakán zsínorral és nem lesz bajuk... Nos ez az én esetem mondható "balesetnek".

Ezt nem riogatásból írtam le. Nyílván nem megoldás a köröm tövig lerágása. Inkább az, ha az ember jobban oda figyel a magzatmozgásokra. Én is így vettem észre, hogy már egy ideje nem mozgott. Napközben tettem vettem, nem figyeltem oda. Este már nagyon gyanús volt, hogy valami nem stimmel...de már későn értünk a kórházba..Mondjuk én nem tudtam előzetesen ilyen infót uh-ról hogy a nyakán van a zsinór. Csak annyit mondtak elötte 2 nappal, hogy minden okés, ctg, flow...

Te kérdező annyit tehetsz, hogy nagyon figyelsz, éber vagy. Bármi gyanúsat észlelsz, nem észlelsz, irány a kórház. Max megnyuodva kiengednek.

2020. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. Kegészíteném azzal, hogy megfolytás alatt az értendő, hogy a nyakán megszorulva leszűkűlt elzáródott a köldökzsinór így akadályozva az áramlást következett be a tragédia. Mondták hogy egy szakaszon el volt már vékonyodva a zsinór. Meg a jegyzőkönyvben benne volt hogy a kis nyakán is nyoma volt a szorításnak.
2020. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!