Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek több szülési időpontja volt, mert mindig kissebbnek mondták 2 héttel a babát mint a menstruáció szerint annak ellenére hogy a fogantatás napját pontosan tudta?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem az volt, hogy kétféle számolási mód létezik. Egész terhességem alatt február 14re voltam kiírva, számolták fejben, meg a tekergetős naptáron, minden orvos és a védőnő is. Ugye 40 hét, ezt adtuk hozzá az utolsó menstruáció időpontjához, így is ez jött ki. Mivel nem indult be, ezért befeküdtem a kórházba 17-én. Akkor mondták, hogy 41. Héten indítanak. Két nap múlva közölték, hogy igazából 17-ére vagyok kiírva, mert ők visszafelé számolnak. Majdnem felrobbantam. Így végül nem kellett indítani, mert az eredeti számolás szerint 41+2n beindult, 41+3on megszületett. Aznap indítottak volna. Szóval végül is jól jártam, csak ne kellett volna 11 napot bent feküdnöm... Viszont így az első házassági évfordulónkon jöttünk haza a kórházból, a legjobb ajándék volt :)
2020. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocsi látom nem is rz volt a kérdés :D elkalandoztam... 🤦‍♀️
2020. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) nekem van 6 szülési időpontom :/
2020. okt. 28. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyerekkel nem is adtak "születesi időpontot" az utolsó hónapig.

Jó a két hét extrém, de amúgy a baba nem naptarral érkezik. Legertelmesebben a 12. heti becslést kellene figyelembe venniük nem?

2020. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen a 12 heti ultrahang alapján november 30 a kiirt nap, de azt athuzta a dokim és át írta december 4re a menstruació szerint november 18 a születési dátum. A párommal március 1 és március 2án voltunk együtt március 30án teszteltem egy clear blue tesztet ami 3+ mutatott április 2án 7 hetes terhesség helyett 5 hetes voltam mert csak petezsákot látott szikhólyaggal majd április 14én 6+4 voltam es ott már volt szívhang is és azt mondja a dokim hogy biztos nem akkor fogant pedig biztos hogy akkor mert nem voltunk együtt máskor . Viszont ezt a 2 hetet tartja állitólag most mérték a súlyát hétfőn 2,5 kg szóval nem tudom hogy most elszamolják ennyire a rendszertelen ciklusaim miatt vagy tényleg levan maradva esetleg később agyazodott volna be egyik papiromra az van irva hogy a fogantatas legvalószínűbb napja március 13 de az lehetetlen nem voltam együtt vele akkor nem értem az egészet 🤷‍♀️
2020. okt. 28. 12:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem kettő is volt. április 2. és április 12. Egyébként egyik sem jött be március 31.-en lett meg. A záróra azt írták, hogy 38 hetesen született.

A másodikkal október 5-re voltam kiírva de szeptember 14.-én született meg. Szintén 38.hétre.

2020. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, szoktak korrigálni a ciklushosszal is. De jobb ha a későbbi időpontot kapod, mert akkor nem kezdenek el maceralni meg befektetni idő előtt korhazba.

Bár simán lehet h a dokidnak jobb az az időpont ha olyan...:/

Az hogy mikor szexeltel a fogantatás akar 5!! nappal később is lehet egyébként.

A magzat becsült súlya pontatlan a kormeghatarozashoz. A terhesség vége felé meg már az öröklött tulajdonságai is befolyásolják a magzat méreteit.

2020. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hétfőn azt mondta december eleje de ő szerinte meglesz már novemberbe szóval készülök november 18tól ha az az első időpont 🤷‍♀️ még annyit mondott hogy nagyon lent van a feje egészen lent ultrahangozott már ez jelentheti a korábbi szülést, vagy nincs nagy jelentősége?
2020. okt. 28. 12:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó menzeszem október 10 volt.

Voltam kiirva július 17 augusztus 2, július 30. Úgy hogy tudtam mikori egsuttletbol lett baba. És maradt a július 17,de 16an szültem meg.

2020. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 dátum van. A mensi szerinti tollal és a 12 hetes uh szerinti ceruzával ami 5 nap eltérés, de mindenhol a mensi szerintit nézik és én is azzal számolok, pedig valahol sejtem, hogy inkább a másik dátum lehet a jó. A 6 dátum az nagyon sok...érdekes.
2020. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!