Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első terhességénél...

Akinek az első terhességénél kellett szednie progeszteront az a második terhességnél automatikusan kapott?

Figyelt kérdés
A kislányommal 5 hetesen kezdtem barnázni. A kórházban írtak fel (nem a magándokim) utrogestan hüvelytablettát. Kórházból hazaérve ágynyugalom, hüvelytabletta majd estére el is múlt a barnázás de a terhességem 12. hetéig még használtam. Nem volt semmi gond, megszületett a kislányom. Most tervezzük a második babát és megkérdeztem a magánorvosomat, hogy ha lesz egy pozitív tesztem kezdjem el megint használni az utrot?! Azt mondta nem fogja felírni mert teljesen felesleges csak az embereket hülyítik ezzel a gyógyszergyárak és az esetek 90%-ában nem is progeszteron hiány áll a vérzések mögött plusz ha esetleg méhen kívüli a terhesség akkor nagyobb bajt csinálunk vele. Én ezt értem de mégis nagyon félek emiatt. Mert mivan ha nekem tényleg progihiány miatt kellett a gyógyszer. Mivel az első tabletta után elmúlt a vérzésem. Mivan ha most nem kapom meg rendesen a kezelést és emiatt elmegy a baba?! Köszönöm aki elolvasta!

2020. okt. 31. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen érint a dolog de eddig akárhányszor olvastam ilyen témában mindenkinek írt progit az orvos a második terhességnél..de abban igaza van hogy nem biztos hogy progi hiány miatt barnáztál.. az első terhességem alatt az 5.8.12.héten barnáztam én nem kaptam progit hanem Rutascorbint kaptam..mert azt mondták hogy valószínűleg el pattant egy kis ér és amiatt van a barnázás..el is múlt a gyogyszertől és nem lett semmi baja a babámnak. Szerintem ha már ott tartasz és ne adj isten újra barnázol akkor nyilván újra fogsz kapni gyógyszert.
2020. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsonel 6.heten barnazas, varatlanul ert, egy magandoki mentett meg progeszteronnal, miutan a korzeti hazakuldott ures kezzel h a verzes normalis.....


Masodiknal amint barnaztam,rohantam progeszteronert.


Harmadiknal elore kertem.Konkretan kisirtam,es meg igy is ott nem csak barnaztam vegul, hanem vereztem is.


Harom egeszseges kislanyom szuletett.

2020. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél elejétől a végéig véreztem.

Másodiknál elejétől félidőig.

Harmadiknál csak a 27.héten.

Csak az első kettőnél kellett progeszterom

2020. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél kellett barnázás miatt.

Másodiknál nem kellett, nem is adtak egyből.

Harmadiknal csak akkor adtak, mikor barnázni kezdtem.

2020. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemnél barnáztam, kaptam rá progeszteront, vetélés lett a vége.

A mostani terhességemnél egyáltalán nem írt az orvosom, eddig minden rendben.

20 hkm

2020. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem a másodiknál, amint kiderült a terhesség, meg előtte is vlt egy progi kúrám. Menstruációs zavarok miatt.
2020. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első terhességem alatt véreztem, arra kaptam. Másodiknál is véreztem, kaptam és megint elmúlt. Aztán jött 2 korai vetélés, utána amint megtudtam, h terhes vagyok, rögtön rohantam ügyeletre, h írják fel a progeszteront. Épp a főorvos volt ügyeletben, jól lecseszett engem és a kollégáit is akik beengedtek. Elmondtam a történetemet, nem hatotta meg, csak mondta tovább a magáét... De felírta a gyógyszert. Meg is maradt a terhesség. Ahogy utána olvastam: ártani nem árt, viszont ha genetikai hiba van, akkor azon úgyse segít.. akkor szívás ha méhen kívüli, de az ritka.
2020. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy nálam valószínű, hogy az első babánál progeszteron hiány volt mert a gyógyszer után egyből elmúlt ezért félek :( persze ha véreznék valahogy mindenképpen kikönyörögném a gyógyszer csak nem szeretném ha már késő lenne. Van még itthon egyébként de magamtól nem merném elkezdeni főleg, hogy utána, hogy iratnám fel a dokival ha elfogyna?! Egyébként a lányom az első hónapban megfogant és a mensimmel sincsenek gondok. Első nap csak barnázás van aztán másnapra be is indul a vérzés. Tény, hogy az első 3 nap nagyon szokott fájni a hasam de ezekből nem gondolnám, hogy úgy egyébként lenne progihiányom de akkor a gyógyszer mire hatott volna?
2020. nov. 2. 14:52
 9/10 Somogyi Ági ***** válasza:

Esetleg vizsgálatok kérni, progeszteron szintet mérni?


Orvosodhoz mennyire ragaszkodsz?

(én lehet kérnék másodvéleményt)

2020. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hat elegge ragaszkodom hozza. De en is gondolkozom masodvelemenyen. Ha progeszteron szint vizsgalatot szeretnek akkor azt is nala kell kerni? Meg kell csinalnia ha kerem?
2020. nov. 11. 11:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!