Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Páromon egyáltalán nem látom...

Páromon egyáltalán nem látom az örömöt,hogy babát várok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amióta tudatosult benne, hogy 1 hónapon belül megszületik a baba, sík ideg. Akárhányszor megkérdezem , hogy milyen ruhát vegyünk a babának vagy ha éppen boltba vagyunk meglátok valami szépet csak annyit mond neki mindegy én jobban tudom mi kelhet egy babának. Mintha egyáltalán nem érdekelné ,hogy apa lesz. Pedig úgy indultunk neki a dolognak , hogy mindketten szeretnénk babát. Azóta még teljesen hidegen hagyja a dolog. Csak azon kattog a legjobban , hogy a munkájával mi lesz itt a vírus helyzet miatt.
2020. nov. 3. 04:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem hidegen hagyja a dolog, hanem aggódik. Egyébként teljesen jogosan. Most a te dolgod az lesz, hogy gondoskodj a gyerekről, amit a vírus nem befolyásol, neki meg el kell tartania a családot. Ha veszélyben van a munkája, teljesen érthető, hogy aggódik, és nem az érdekli legjobban, hogy kék vagy lila ruhácskát vegyetek-e, hanem hogy lesz-e miből.
2020. nov. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem izgul, főleg ha első gyerek. Pláne ha a melóját is elveszítheti.


#1 nem mindenki él egyik napról a másikra, hogy „el kelljen tartani”... :/

2020. nov. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Igen.. Egy férfit majd biztos az fog felvillanyozni, hogy babarucikat meg más cuki baba cuccokat nézeget.. Gondolkozz..


Az én férjem is most inkább a házunk felújítása körül forog, mint a 3.gyerekünk érkezése körül. De ettől függetlenül pontosan tudom, hogy érdekli, csak nem nőből van, hogy csak ekörül forogjon..

2020. nov. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

27-évvel ezelőtt mikor apa lettem én is meg volttam ijedve hogy most mi lesz de mikor megszületett a gyermek elmúlt addig volttam bizonytalan még nem volt a kezemben utána már tudtam mi a feladattom .

Utána még lett kettő de náluk már nem volt ilyen érzésem .

2020. nov. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Az én férjem bevallotta, bár nem láttam rajta, hogy a szülés előtti 3 hónap rémálom volt neki, nagyon féltett, persze józan ésszel végig gondolva ritka hogy belehal egy nő a szülésbe, de végig szorongta az egészet, csak nem akart vele idegelni.


A babához akkor még nem tudott úgy kötődni, most már igen 😊 ez nem megy egyről a kettőre. Sürgősségi császár lett a vége, és ő foghatta meg először a fiunkat. Sírt, odahozta, ott tartotta a fejemnél, míg összecsomagoltak.

Így jó élmény volt még ha nem is szültem természetesen.

2020. nov. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem teljesen normàlisan reagál.


A férfiakat nem érdekli a babaruci, kelengye...

Főleg, ha az a munkája veszélyben.


A férfiaknak nagyon fontos, hogy gondoskodjanak a csalàdról.

Neki ez lebeg a szeme előtt szerintem

/ akkor is, ha jól álltok anyagilag/


Kb 3-4 hónaposan vagy később kezdik el igazán érezni a “csíít”-t sokan. Amikor már van interakció a gyereknél..



Remélem nem vezsed sértésnek, de téged most tolnak a hormonok.

Csoda egy dolog ez.

Élvezd ki és ne butaságokon agyalj.

2020. nov. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ne vedd magadra, bizonyara ahogy kozeledik a kiirt datum ideges, aggodik ertetek mar es igy jon ki rajta, nem vagyunk egyformak... na meg a virushelyzet is ratesz jocskan... En abszolut nem vontam be a ferjem a babaruha vasarlasba, talan 1x voltunk a pepcoban egyutt, akkor is 3 db rucit leemelt h jó ez, nem? Es jottunk is ki.. :D mondjuk az agynemu szett mintajat o valasztotta, babakocsit is egyutt, segitett a kisagyat elkesziteni, beszel a pocakomhoz minden nap, szoval ha nalad is megvan az alap kotodes ne a baba ruhakon akadj fenn, az en ferjem is mar kezd ideges lenni, felt bennunket, izgul...
2020. nov. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Tipikusan a férfiakat tényleg inkább az érdekli, izgatja ilyenkor, miből tartják el a gyereküket. Amíg te arra készülsz fejben, hogy mibe öltözteted, hogyan altatod, eteted és milyen végtelenül békés és cuki lesz, amikor összebújtok... ő lehet azon agyal, 20 év alatt miből fog neki összespórolni lakást, autót, egyetemet és be van tojva, hogy nem lépi meg a saját elképzelt mércéjét. Ha ehhez épp inog a munkahelye, akkor érthető, ha "nyűgös". Nem biztos, hogy mindig csak neked kell lelki támogatás.
2020. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Úgy mondjátok, mintha teljesen normalis lenne, hogy egy férfit, férjet semmi nem érdekli, csak a ház - munka-pénz kombó.


Az én párom imádott es azota is imád vagany kis fiú ruhákat venni a picurnak, játékokat, kis baseball sapikat, néha jobban bezsong mint én. Ha egyedül vásárol is mindig meglát valamit amit muszáj megvennie neki. Hiszen szereti őt, engem, a családját ezért egyértelmű hogy itt él velünk a jelenben, nem materiális sz@rságokkal foglalkozik, amikor én mutatok neki valami velünk, gyerekünkkel kapcsolatos dolgot.

2020. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Azért az a ritkább, hogy egy férfit érdekelnek a rucik, ágyneműk, ilyesmik, általában ez egyáltalán nem izgatja őket... Főleg ha aggódik a munkaja miatt. Egyébként nők is sokszor bepanikolnak terhesseg alatt a közelgo szülői szerep miatt, hogy hogy lesz, hogy fognak boldogulni, ez férfiakkal is megeshet. A szülés is "para" nekik, az én férjem nagyon izgult és félt miatta, talán még jobban, mint én.


De nálatok valószínűleg a munkája miatti stressz ami miatt most a legjobban be van feszülve, de ettől még fog örülni a picinek, és jó apuka lesz.

2020. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!