Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eltérő laborértékek, gond lehet?

Eltérő laborértékek, gond lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 hetes kismama vagyok. A 13. héten úgy döntöttem választok egy orvost, aki majd végigkíséri a terhességem. Sikerült egy nagyon alapos, jófej dokit találnom, viszont nagyon szigorú. Alapból nagy súlyról indult a terhességem (167 cm/ 90 kg). Erre ő azt mondta, hogy szigorú diéta és nem hízhatok. Magas rizikójú terhességként kezel. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy ez sok, és én sem akarok 100+ kg lenni, de tiszta frászban vagyok, hogy már 1 kg-mal többet mutat ma a mérleg.

A másik a vérképem, amiben állandó eltérés van, és folyton kéri az újabb vérvizsgálatokat. Szinte 2 hetente járok. És mindig tiszta ideg vagyok. Előtte is, hogy milyen lesz, utána is, hogy rossz lett. Eleinte a májenzim értékeim voltak magasak, küldött kontroll vérvételre, belgyógyászatra... az rendbe jött, több mint tökéletes.

Közben a fibrinogén és a trombocita értékem is magasabb kicsivel, ami miatt vérhígítót akar szúratni, és küldene hematológushoz, de akit felhívtam, szerinte nem vészes értékek, és igazából emiatt, a járvány miatt nem szeretne berángatni egy másik "góc" városba terhesen.

Aztán most a mai vérképemben koleszterintem magas, meg a vérzsír szintem. Alacsony az összes hematológiai értékem, hemoglobin, hematokrit, vvt.... Még nem látta, de már most félek, hogy mi lesz.


Titeket is ennyire idegesített terhesség alatt az orvosotok? Mármint örülök, hogy alapos, de 2 hónapja folyton ideges vagyok. Mit ehetek, mennyit, hogy egyek, hogy jó legyen, féltem a babát is...



2020. nov. 3. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is.. Haemoglobin alacsonyabb terhesség alatt, ez normalis. Részben hígul a véred, másrészt vashiány.. MCV mennyi? Szedjél vasat. Vérzsírok is magasabbak, az se gond. A májenzimekre tényleg figyelni kell. Hgb mennyi? Ha nagyon alacsony ,attól lehet magasabb a trombocyta. Utóbbi mennyi? Jó, ha alapos a doki, de azért paragépnek se kell lenni.
2020. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

MCV: 86 fl, HGB: 108 g/l, PLT Thrombocyta: 415 G/l.

A CRP értékem is magasabb, az 22 mg/l.

2020. nov. 3. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
MCV nem rossz. Én kérnék egy vaspanelt. Melyik terhesvitamint szeded?
2020. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Femibiont, folsavat napi egy szemet, Magnesii Citricit napi egyet, illetve napi 1 kalcium+ D3 pezsgőtabletta. Ez így jó lehet?

Vasat eddig senki nem akart szedetni velem, meg nem is foglalkoztak vele. Se az orvos, se a védőnő.

2020. nov. 3. 14:41
 5/10 anonim ***** válasza:
A sulyod miatt lettel magas rizikoju? En is 168/90el kezdtem, a kutya nem tett megjegyzest a sulyomra. Mondjuk 5 kilot hiztam "csak" eddig (33 hetes vagyok).
2020. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Femibion mellé felesleges a fólsav. Vas 40 mg van benne, nekem az kevés volt. Próbáld meg a 100 mg Maltodert 2 naponta, és egyél mellé teljes kiőrlésű, rostos dolgokat, mert szorulást okozhat. Diétával egyetértek. Csoki meg üres kalóriák nem kellenek a terhes nőknek.
2020. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Ezek az értékek nekem is magasak voltak,volt,hogy a koleszterin felcsúszott 8,5-re.

Nagyon vigyázni kell,nem szabad elengedni a kaját,mert így is erősen túlsúlyos vagy szépen mondva.Én 85 kg-mal kezdtem és 103-mal mentem szülni,de nem zabáltam,és nem voltam kívánós sem,szóval nem akarlak elkeseríteni de igencsak kúszni fognak fölfelé a kilók,főleg a vége felé,amikor már vizesedsz is.Tényleg ne nasizgass,egyél diétásan,elfogyni úgysem fogsz.A dokidat megértem,ilyen korai terhességnél már ennyi érték gázos-kutya kötelessége elküldöni gyakran vérvételre,hogy ha ne adj isten gáz van,minél hamarabb kiderüljön,és tudjanak segíteni.Ez a Te és a baba érdeke.Szóval ne idegeskedj,a terhesség meg tudja kutyulni a vért,majd rendeződik terhesség után,de halgass a dokidra,jót akar.A vérhígítót szúrjad,fontos ha kell,én is szúrtam.Ha nem szúrod akár vérrög is keletkezhet méhen belül a köldökzsinórban.Például.

2020. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hallgass-bocs siettem! Szóval:nyugi! Minden oké lesz!;-)
2020. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az anaemia teljesen normális várandósság alatt, maximum egy kis vasat fog felírni. Nekem a koleszterinszintem évek óta magas, a mostani vérvételemen is az volt, nem foglalkoztak vele, az anaemiámmal sem, mivel vasat úgy is szedek, ez a max, amit megtehetek. Több eltérő értékem is van, egyedül a vizeletvizsgálat akadt fenn, vmi enyhe hüvelyfertőzés, de az sem egy nagy dolog.


A májenzim értékek valóban aggodalomra adhatnak okot, a thrombosis veszélye pedig tényleg magasabb kismamáknál, de pont ezért érdemes mindig az adott terület szakemberével konzultálni, amit meg is tettél.


Azzal egyébként egyet értek, hogy mintha direkt stresszeltetni akarnák az embert, de mindamellett, hogy a vérképben van egy csomó érték, aminek eltérése egyik vagy másik irányba lehet fiziológiás, azért mégis akad 1-2, amit érdemes komolyan venni.

2020. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Én is 167/92 kilóval kezdtem és most a 37. héten tartok 13 kg hízasná. Senkit nem érdekel. Abszolút problémamentes, sima terhességem van eddig. A vérképemben vannak csillagok, nagyon minimális eltérések (ami a tethesség alatt teljesen normális). Több orvos is látta és mindenki annyit mond, hogy minden rendben. Szerintem nálad egy kicsit túl van tolva a dolog és semmi képpen ne stresszel. Az tuti nem tesz jót, meg az sem, hogy mindenféle gyógyszerrel tömni akar. Lehet, hogy kéne kérnek masodvéleményt vagy keresned egy új orvost.
2020. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!