Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron leállás után...

Somogyi Ági kérdése:

Progeszteron leállás után lehet-e gond? 12 hétre fokozatosan le kell állni. Okozott ez gondot valakinél? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Első terhesség missed ab vég, nem indult meg a szíve.


Most is mensi helyett barnázás volt, a pozitív teszt után doki, aki egyből felírta a progeszteron Exeltis tabit, 2x1.



8 hét környékén megint volt kis vérzés, ágynyugi, emelt mg, és a progi 2x1. Elmúlt.


Most töltöm a 12.hetet, doki szerint a méhlepény már termeli a progeszteront, fokozatosan álljak le, 2x1 aztán 1x1, majd 2 naponta 1, és végül 0.


Kérdés, tapasztalatok alapján, volt e olyan, aki leállt a progival és gond volt?

A méhlepény mindig mindenkinek jól termelte?

Milyen jele van annak, ha gond van, és azonnal vegyem vissza?



2020. okt. 31. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta új kutatások igazolják, hogy nem jó 12.hétig leállni. Nekem majd csak a 32. héten kell, nyugodtabb is vagyok (Pécs).
2020. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt semmi gond.
2020. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is pecsételtem kétszer az elején, szintén a 12. héten hagytam el. Most leszek 17 hetes, azóta sincs gond.
2020. nov. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemnél 12. betöltött hét után kezdtem leépîteni. Másodiknál a 13-14 hét környékén. Semmi gondom nem volt már akkor.
2020. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem volt problémánk az elhagyása után.
2020. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a 14. hétre hagytam el, semmi gond nem volt.

Masodiknal nem tudtam elhagyni a 24. hétig, mert egybol elkezdtem verezni, ahogy csokkentettem az adagot.

Aztan a 24-28. hetig ok volt minden, majd a 28-36. hetig megint hasznalhattam, csak most mar koraszülés megelőzése miatt, mert egybol lerovidult a mehnyak, ahogy abbahagytam.

Most vagyok 39 hetes, nem tudom, vegul mikor szulok.

2020. nov. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6/6 Mennyit szedtél? És hogyan csokkentetteted?


Amikor elkezdted csökkenteni az azonnal vérezni kezdtél az mennyi időt jelent?


Ahogy vereztel gyorsan be vetted és el is múlt a vérzés?


Azért kérdezem, hogy tudjam mire érdemes figyelnem.


Köszönöm szépen :)

2020. nov. 2. 13:46
 8/15 anonim ***** válasza:

3*3 utrot, 2-t huvelyen keresztul, egyet szajon at.

Eloszor napi kettovel,

utana csak eggyel probaltam ecsokkenteni, kb. 24 ora mulva kezdtem verezni, ahogy kihagytam valamelyiket. Aztan kb. 24-48 óra mulva maradt abba visszaepites utan.

2020. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amugy napi 9 utro mellett volt 60 nmol/l körül a progiszintem.
2020. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tapasztalatod


Nekem nem mérték a szintet, rutin szerűen kaptam a missed ab miatt.


Viszont amit észrevettem, hogy (2x1 progeszteron Exeltis), ha több mint 12 óra telt el a 2 tabi közt akkor már kezdődött is a barnazas, tehát a 2x1 eléggé ki volt számolva

2020. nov. 2. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!