Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újra kell mossam majd a baba...

Újra kell mossam majd a baba ruhákat? Mennyire fontos a baba mososzer?

Figyelt kérdés
Március elején érkezik a kisbabánk, most kaptunk rengeteg baba ruhát. De tényleg rengeteget, legalább 60 db újszülött rugdalozo stb. Szóval nagyon sok. Nem győzöm őket mosni, vasalni. Amiket kimostam már berakom az új, lefertotlenitett szekrényébe, örülnék ha nem kellene mindet újra mosnom.
2020. nov. 3. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Még magamnak is újra mosnám
2020. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Hat én eltenném még kb januárig és akkor mosnám és vasalnám. Bár én nem vasaltam egyszersem 14 hónap alatt. És a kórházban a 2.napon egy boltból vett új ruha mosás nélkül kellett raadni mert nem volt több ruha ami jó lett volna ra. Semmi baja nem lett.
2020. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vasalgatás helyett inkább szülés előtt mosnám. És válogasd át mi kell. 60 db 56os rugi biztos nem fog kelleni, feleslegesen mosod, pakolod,vasalod.
2020. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én eltettem és 32-33hetesen mostam..
2020. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Hát korai még most mosni szerintem is. Várj januárig. Első alkalommal mindent (használtat és újat is) 60 fokon mostam fertőtlenítő szeres mosással. Volt pár babának való mosószer és öblítő mintám. Azokat elhasználtam. Egyébként normál mosószert is használtam utána. Mindent ki is vasaltam. A továbbiakban, ha már használni fogja a rucikat akkor 40 fokon fogom mosni.
2020. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a 34. héten vasaltam ki az összeset mi is kaptunk rengeteget meg vettem is neki. Igaz én előre is. Nem csak 56-os méreteket hanem van benne 62-68as is... mindent kimostam kivasaltam külön válogattam a nagyobb méreteket és elraktam. Igaz azokat majd újra kell mosnom. A babaszoba 36.hétre lett patika állapotban.
2020. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme nem volt most kimosni és a szekrényt se kell fertőtleníteni, sőt még vasalni sem kell.

A baba születése előtt 60 fokon kimosol 15 db body-t, megszárad, berakod a szekrénybe, ilyen egyszerű.

Vehetsz egy babamososzert, mire elfogy, rájössz, hogy egy normális embergyereked van, nem kell sterilszobában tartani és kibírja a rendes mososzert is.

2020. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy #7 írja. És valószínűleg a kérdező is így fog tenni második, harmadik gyerekénél.
2020. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

30.héten kimostam mindent, tehát 2 hete,mivel veszélyeztetett vagyok. Mondjuk én nem vasaltam az első 2nél sem, és most sem.

A helyedben nem mosnám most, ráérsz bőven.

2020. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is rengeteg ruhát kaptam, de elraktam őket és csak most a 37. héten mostam ki mindent. Anyósom meg kivasalta (imád vasalni főleg babaruhát, úgyhogy ragaszkodott hozzá). Hónapokkal előbb nem sok értelme van nekiállni.


A mosáshoz mosódiógélt használtam, öblíteshez ecetet és egy kis mosóparfümöt. Semmi különleges babamosószer meg öblítő meg fertőtlenítős cucc. Ja és azt hiszem, hogy így elsőre 60 fokon mostam mindent, de ezután már csak 40en fogom. A vasalást meg majd meglátom.

2020. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!