Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló abbahagyása?

Sziszi_69_ kérdése:

Fogamzásgátló abbahagyása?

Figyelt kérdés
Egy honapja szedem a fogamzásgátlót, ha abbahagyom,könnyen teherbe esek?

2020. nov. 5. 06:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni. De mi ertelme volt egy hónapig szedni?
2020. nov. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz terhes lenni, akkor más módon kell védekezni, amennyiben igen, azt nem lehet kiszámolni, van akinek több hónap, mire helyreáll a ciklusa.
2020. nov. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%
Általában 2 év, mire a fogamzásgátló elhagyása után a szervezet hormonális rendszere helyreáll, és visszaszerzi az elvesztett ásványi anyagokat és vitaminokat és eredményesen kihord egy terhességet. Persze ha most nem védekeznél más módon lehet teherbe esnél.
2020. nov. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

3!


Ilyen orbitális baromságot honnan szedtél?

2020. nov. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek

Azért hagynám abba a szedést mert nem vált be. És amig más megoldást találunk addig kéne védekezni vagy mekkora fedést biztosit az az egy honap. Nyilván tudom hogy nem lenne nehéz teherbe esni csak kiváncsi voltam más gondolatára

2020. nov. 5. 06:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 év folyamatos szedés után első hónapban terhes lettem (tervezetten).

Semmit nem véd az ég világon, ha abbahagyod.

2020. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vált be? Nekem mindig azt mondják, három hónap amire kiderül a rendszeresen szedendő gyógyszer megfelelő e, vagy sem. Nyilván kivétel, ha nagyon durva mellékhatás jelentkezik.
2020. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1 hónap nem sok idő, így könnyen lehet, hogy ha abbahagyod rögtön terhes leszel.

De nem lehet tudni kinek hogy reagál rá a szervezete, nekem pl. az abbahagyás után hónapokig nem volt rendes ciklusom/ovulációm (igaz, én évekig szedtem).

2020. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyod, rögtön mással kell védekezned, ha nem szeretnél terhes lenni. A fogamzásgátló összes hatására általában 6 hónap kiürülési időt mondanak, de igazából ez nem kiürülés (hiszen egy tabletta kihagyás esetén is lehetsz terhes), hanem a szervezeted annyi idő alatt áll helyre. Ez mondjuk az évekig szedett tabi utánra értendő.

Valóban 3 hónap alatt szokik általában össze egy egészséges szervezet a tablettával, de bármi oka lehet a kérdezőnek, hogy nem akarja tovább szedni, pl: durva mellékhatás, szakítás, vagy egyszerűen utánajárt, hogy mit tehet a szervezetével a tabi, és nem akarja kockáztatni, kipróbálták milyen a szex gumi nélkül, de nem akkora a változás, hogy ezért szedjen tablettát.

Bármikor abbahagyhatod a tablettát, ha egy levél végén vagy, de onnantól védekezz máshogy!

2020. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem a kérdést, egy bogyó kihagyása is elég, hogy terhes legyél. Szóval...
2020. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!