Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki mostanában esett teherbe,...

Aki mostanában esett teherbe, az dolgozik-e az 1. trimeszterben, vagy a háziorvos automatikusan kiírta a vírushelyzet miatt?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, és mivel már volt vetélésem, az orvos azt mondta, fontoljam meg, nem iratom-e ki magam. Gondolkozom rajta,de nem elsősorban a korábbi vetélésem miatt (utána született egy egészséges gyerekem), hanem mert olyan területen dolgozom, ahol ügyfélfogadás van és félek a vírustól (persze mindenki maszkban van azért). Egyedül amiatt tartok kicsit, hogy még nagyon korainak érzem elárulni az állapotomat a munkahelyemen, mert még bármi lehet, meg babonás is vagyok. A családomban is csak egy szűk kör tudja, hogy terhes vagyok. Az is érdekelne, hogy akik állapotosak, azok a 2. és 3. trimeszterben dolgoznak-e, és ha igen, milyen munkakörben.

2020. nov. 8. 12:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

4-es, azért nem is olyan ritka a vetélés az elsö 13 hétben.


És mindenhol mennek a leépítések, ha bejelented, hogy terhes vagy, aztán elvetélsz, tuti te leszel az első, akit kiraknak, ha valakitől meg kell válni, mert tudják, hogy rád nem lehet majd szamítani és még táppénzt is kell utánas fizetni.

2020. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Én pedagógus vagyok, 6 alapbetegséggel.

Igaz most itthon vagyunk karanténban mert a fiamnak pozitív lett a koronatesztje, de utána nem megyek vissza dolgozni. (7 hetes vagyok)

Én elmondtam az igazgatónak az első vizsgálat után, azt mondta irassam ki magam táppénzre, helyettesítést megoldja.


Szóval karantén után mennem kell a háziorvoshoz a táppénzes papírt intézni.

2020. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
En 16 hetes leszek holnap. Veszelyeztetett terhes vagyok a kezdetektol. Mivel a virus miatt home officeban dolgozhatunk, ezert dolgozom. Ha be kene jarni kiiratnam magam, nem kockaztatnek. Igy viszont dolgozom ameddig birok.
2020. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy a főnöknek miért nem lehet elmondani az igazat. Anno, az első vizsgálat után én odaálltam az igazgató elé és elmondtam. Kollégáim meg kb az 5-6.hónapban tudták meg...

A háziorvosom pedig rögtön kiakart írni, mert iskolában dolgoztam, de nem éltem vele.


Kedves Kérdező! Ezek szerint a 13. héttől visszamennél dolgozni? Mert, ha az első trimeszterben félsz a vírustól, akkor a többiben is fogsz. Tudom, tudom, hogy az első 12 hét a kritikus, de sajnos a környezetemben 4 terhességet is tudok, ami nem végződött jól, abból egy a 15.,másik a 26. héten ért véget, a másik kettő pedig a 38.hét környékén.


Nem azt mondom, hogy így kell hozzáállni, de jobb lenne elmondani és megbeszélni a táppénzes részt, akár a terhesség végéig. Biztosan jobban "elfogadná" a távollétet.


Jelenleg egy egyesületnél dolgozom, a covid miatt inkább adminisztrációs munkák vannak, kevesebb emberrel találkozom, így végig dolgozni fogok. Férjen iskolában dolgozik, egészséges, erős szervezetem van kb. 4 éve volt utoljára hőemelkedésem, beteg pedig nem is tudom mikor voltam. Ennek ellenére elkaptuk a covidot, szerencsére enyhe tünetekkel.

2020. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem, hogy a főnöknek miért nem lehet elmondani az igazat. "


Leírtam a 11-es válaszomban. Azért, mert pont leépítéses időszak van, és ha netalántán mégis elvetélsz, tuti te leszel az, akit leépítenek, mert tudják majd, hogy úgysem lehet rád számítani a jövőben és még táppénzt is kell majd utánad fizetni.


Lehet, hogy tanárként ez nem veszélyeztet, de magánszférában, multiknál és kisvállalkozásokban fennáll ez a veszély. Ki akar munkanélküli lenni emiatt?

2020. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igaz, tanárként ez nem veszélyeztet. Van, hogy fel sem vesznek bizonyos helyekre vagy nem hosszabbítanak szerződést, neveznek ki, mert fiatal vagy és nincs még gyereked. Vagy olyan helyére vesznek fel, aki otthon van...majd elvetél, visszajön, te meg mehetsz el. De ezek az esetek lényegtelenek a kérdező szempontjából.


Elnézését, hogy próbáltam az adott kérdésre válaszolni, leírni a véleményemet. Nem dolgoztam multinál, de ha ott ez így működik, akkor nincs mit kérdezni.

2020. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!