Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdő kismamának milyen...

Kezdő kismamának milyen tanácsokat adnátok?

Figyelt kérdés
34. hétben járok, első kisbabánkat várjuk. Kicsit félek pláne azért mert fiatal vagyok 22 éves. Nagyon várjuk már a picit, szinte minden készen áll babaszoba stb..Bármilyen tanácsot/ötletet szívesen fogadok!
2016. máj. 2. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Másfél éves kislányok kezdetektől fogva a kiságyában alszik el egyedül (ill a plüss macijával). Ehhez szoktattuk. Míg kisebb volt ültünk az ágya mellett és simogattuk pár percet, majd kijöttünk a szobájából és hagytuk hogy egyedül aludjon el. Nagyon bevált, könnyebb így az életünk h az alvás nem probléma. Persze nem hiszem hogy minden gyerkőcnél ez működik. Remélem a hugánál is fog. 39 hetes kismama
2016. máj. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3. Babánkat várjuk. Mikor barátnőm kérdezi ugyanezt mindenkinek ugyanazt szoktam tanácsolni: hallgass a megerzéseidre és ne mások tanácsaira. Mert az egyik ezt fogja mondani a másik azt és nem fogod tudni eldönteni hogy melyik a helyes és örlödni fogsz. Ha neked úgy jó hogy ringatva altatod akkor ringasd, ha úgy hogy egyedül próbáljon meg elaludni akkor úgy! A te gyereked lesz nem másé, nektek kell összehangolódni! Ami másnak bejött nem biztos hogy neked is bejön. És adj időt magatoknak egymásra hangolódni! Illetve még egy dolog az ujszülött nem fog hisztizni, nem azért sír mert téged akar idegesíteni meg mert felkapattad! A babanak természetes szükséglete hogy felvegyék testközelségre vágyik. És nem attól lesz valaki superhero hogy anyatejet ad vagy simán szül! Minden anya superhero! Majd rájössz erre te is mikor 2-3 napig alvás nélkül is élsz még 😁
2016. máj. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor alszik akkor pihenj te is! Hiába szalad a lakás,máskor úgysem lesz ra lehetőséged :)
2016. máj. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és 22 évesen szültem az elsőt, 25 évesen a másodikat és most 29 evesen a harmadik fog születni nyáron! Boldog nyugodt babázást! És gyrs egyszerű szűlést! Második voltam!
2016. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy jótanács: tedd alacsonyra a lécet. Ha este még életben van a gyerek, akkor sikeres volt a nap.

Hasonló mentalitással álltam neki a szülés után és elég sok felesleges stressztől megkíméltem magam.

Ha tényleg komoly baj van, akkor pedig ott az orvos, aki szakmai segítséget tud nyújtani.

Viszont így minden apróságon nem idegeltem magam. Amikor 2 hónaposan belázasodott, akkor igen, viszont rögtön hívtam az orvost.

2016. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a legjobb barátnőmnek erre azt mondtam: úgyis mindent úgy csinálsz majd, ahogy te látod a legjobbnak. Nem is okoskodnék bele. Ezért csak egy dolgot tanácsolok:

Nagyon sok textilpelust vegyél!

:D

Vicces, de komolyan. Pár hónap elteltével meg is köszönte, hogy ezt mondtam.

2016. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!