Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amit nagyon hasznosnak...

Mi az amit nagyon hasznosnak találtok és ajánlotok egy kezdő anyukának, és mi az ami teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
Hamarosan érkezik az első kisbabánk, szerezzük be a dolgokat de nem szeretnék felesleges dolgokat beszerezni, viszont a praktikus dolgokról se akarok lemondani. Örülnék ha megosztanatok velem ti mit tapasztalatok, nektek mi vált be, mi nem :)
2020. nov. 12. 21:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Felesleges volt nekünk elég sok minden. De nekem nagyon érzékeny,hasfájós,folyamatos testközelséget igénylő volt a fiam kb fél éves koráig.


Ebből kifolyólag a kiságy légzésfigyelővel is feleslegesnek mondható,mert pár nap után mellém került és azóta sem tudtam vissza szoktatni. Most egy éves. Így a több szett babaágynemű,lepedő,fonott rácsvédő csilliárdokért is az. Kiságyra szerelhető projektoros altató dalos,forgó ketyere szintén.


56-os ruhák. Egyik sem volt jó rá. 4330g 60 cm volt a születési súlya.


Harisnya: többet vettem,egyszer sem adtam rá. Bőven elég volt a vastag téli overál alá a rugi. Plusz takaró.


Babafészek. Kb kétszer volt benne.


Pihenőszék. Ordított benne.


Pólya. Kiakadt tőle totálisan.


Adamo hinta. Nem szerette.


Halózsák.


Cumi,cumisüveg. Egyik sem jött be neki.


Sterilizáló


Az összes hasfájás elleni csepp



Ami hasznos volt:


Karikás hordozó kendő később félcsatos csengelino hordozó


Invravörös lázmérő


Mellszívó,amit én előre nem mertem megvenni,mert azt sem tudtam lesz-e tejem. Kellett és nagyon hasznos volt 8 hétig. Ekkor állt be a kereslet kínálat. Utána már nem használtam,azóta is szoptatok.


Vastag téli overál.


Előre lefagyasztott kaja


És igen egy segítőkész férj,ahogy írták. Aki ott van a toppon és segít. Akinek nem esik le az aranygyűrű az ujjáról ha el kell mosogatni. Aki nem tőled várja a vacsit,hanem összedob egy rántottát és viszi neked is,hogy egyél. Aki nyugodt marad amikor te beparázol és még sorolhatnám.....🤗

2020. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Látod kérdező, kinek, mi.


Mi pl napi szinten használjuk a harisnyát.

2020. nov. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekünk teljesen felesleges :

Adamo hinta

Pihenőszék

Cumisüveg


Hasznos:

Bimbo védő (az elején nagyon sokat segített)

Baba fészek

Kicsi ruhák, ugyanis 48 cm-rel szuletett, sokaig kitartottak azért az 50/56os ruhák

2020. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hat igen. A pici ruhák olyanok szerintem, hogy párat érdemes venni belőle. Az en fiam is 56-tal kezdte, de volt amiből 62-vel, 50-es rá se ment egyáltalán, de előre ezt nem lehet azért tudni. Aztan ha pici a baba lehet bővíteni a méretet legfeljebb.
2020. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon nagy segítség volt :)


Mivel mi külföldön élünk, de sok időt töltünk otthon is, ami a baba születése után nyilván még több lesz, ha a vírus helyzet engedi, vannak dolgok, amikből direkt ezért kettőt vásároltunk, vagy olyat vettünk ami nem helyhez kötött, könnyen mozgatható. Nyilván baba kocsiból, kisagybol kettot vásároltunk, de például pelenkára tehető legzesfigyelot választottunk, így a hosszú úton a kocsiban is biztonságban tudjuk, illetve onsterilizalo cumisuvegeket vettünk, hogy ne kelljen mindig cipelni a mikróba tehetőt, de a labassal se kelljen szívni, ebbe egyébként egy cumi is könnyedén belefer. Nekünk mindkét helyen saját szobája van a babának, vettünk mindkét helyre két kanapé ágyat, így én ott fogok vele aludni, mert a férjem éjjel indul dolgozni tudjon pihenni. Nálunk a családban sajnos generációk óta nincs tejuk, ettől függetlenül beszereztem egy kézi mellszivot, úgy voltam vele nem baj ha van és nem a vírus helyzet alatt kell hirtelen kapkodni. Maximum sosem használom. Ruhát egy dbot sem vettünk, annyit kaptunk 50 és mérettől. Nem tudom mit fog jobban kedvelni a baba hálózsák vagy takaró, így én vettem egy szett ágyneműt, és két db hálózsákot, ezeket mind tudom pótolni ha már látom mi válik be. Bár itt nálunk külföldön mindenki a hálózsákot ajánlja, nem is nagyon lehet ágyneműt kapni, azt vallják minden csak megszokás kérdése és minden baba megszereti előbb utóbb. Nincs mikro fobiam, így a melegítőt én is hulyesegnek találom. Nyilván a baba fészek, pihenoszek, kiságy forgó, kinek mi, igazából a szélcso, ful/orr hőmérő, orrszivo és a stb dolgok érdekeltek hogy érdemes e már azonnal beszerezni és komolyabbat vásárolni belőle :)

2020. nov. 13. 13:59
 16/17 anonim ***** válasza:
15 a nosiboot ajánlom orrszívásra. Nekünk nagyon bejott. A ma igen formájú. Kolléganőm ajánlotta de azóta már nővérem is vett egyet meg barátnőm is. Drága de sokkal kényelmesebb használni, mint a böhöm porszívót.
2020. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem a szoptatos párna, sok mindenre használtam, használjuk meg most is.


Orrszivo.


Legzesfigyelo.


Mellszivo.


Textil pelenka: na, ezt ezerféle dologra lehet használni. Takaro, fej alátét, partedli stb.

2020. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!