Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamis első vizsgálatnál mi...

Kismamis első vizsgálatnál mi történik?

Figyelt kérdés
Mennyit tud mondani a doki és mit? Biztosra látja minden esetben hogy baba van a dologban? Ti mennyi idősen mentetek el? Mindent
2010. aug. 10. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mindkettővel 6 hetesen mentem

először behivott elmondtam hogy + lett a teszt mikor volt utolsó menses.

fel kellett feküdni a vizsgálóasztalra megnyomogatta a pocakot mondta hogy a méh nagysága is igazolja a hat hetes terhességet.

átmentünk az uh-helyiségbe megnézte hüvelyi uh-n is a babát.

aztán visszamentünk és beirták a gépbe hogy x hetes életjelenséget mutató embrio és hogy mekkora hány mm-es.

aztán hogy ez hány hetes terhességnek felel meg

mondta hogy egyek multivitamint meg ilyesmi és két hét múlva kellett visszamenni ez az ún. fejlődéskövető uh.

2010. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! az hogy mennyit tud mondani a doki attól függ hány hetesen mész el hozzá, gondolom kb. tudod hány hetes vagy most :) én 10 hetesen mentem hozzá először, megvizsgált kézzel aztán pedig csinált egy hüvely UH-t, megmutatta a picikémet, elmondta melyik oldalba ágyazódott be és hogy eddig szépen fejlett. Nagyjából ennyit beszéltünk a babáról, aztán kaptam egy rakás beutalót vérvételre, vizelet vizsgálatra, EKG-ra és a védőnőhöz is a papírt a kiskönyv miatt, valamint a 12.heti genetikai UH-ra is megkaptam a beutalómat, aztán elmagyarázta a nem kötelező részét, vagyis a fogorvos, háziorvos és belgyógyász látogatásáról, ezeket eldöntheted, hogy akarod e (nálunk így van). Valamit fog tudni mondani a doki mindenképpen, ha nagyon korán mész akkor azt mondja, hogy a nyálkahártya meg van vastagodva x mm-re ami jót jelenthet de még nem lát petezsákot és akkor még jó néhányszor vissza fog rendelni ultrahangokra, hogy ellenőrizze növöget e valami a pocidban :)
2010. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én mindkettőnél,8 hetesen mentem,csak hüvelyi uh.csinált.Már szívhang is volt,papírral küldött védőnőhöz és belgyógyászhoz,és 4 hét múlva várt vissza.A "nagy" már 2éves és 26h.kismama vagyok.Ha teljesen ok minden,nem vérzel,nem görcsölsz és nem volt még vetélésed,ráérsz 7-8 hetesen menni mert akkor már tuti van szívhang,nem kell még hetekig izgulni,mire visszahív a doki.
2010. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia

Én vérzéstől számítva 8 hetesen mentem el, mert nem akartam h egyből az elején megnyomkodjanak, meg vizsgálgassanak, amikor még épphogy csak létrejött az a kis élet, nem akartam, h megbolygassák.

De volt minden vizsgálat, csak épp sima UH nem, amire számítottam. Én is azzal kezdtem, h mikor lett + a teszt, de kérdez már a doki utána. Először sima kolposzkópos vizsgálat volt, megnézte, h zárt e a méhszáj, aztán megnyomkoott az ujjaival kívül, belül, aztán hüvelyiv UH-val is megnézte, de éreztem, h sokkal óvatosabb. Ezzel azt állapította meg, h él-e, hány van, és h nem méhen kívüli-e, aztán azt mondta, menjek el a védőnőhöz, ő fogja adni a kiskönyvet és ő írja bele a szülés várható időpontját is. Fotót még nem adott és szívhangot sem nézett. Azt mondta 3 hét múlva menjek vissza, mert addig még spontán elhalhat, felszívódhat az embrió.

Most 18+2 vagyok!

2010. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja és nekem is mondta h a méh is meg van nagyobbodva, ebből is tuti a terhesség.
2010. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15.47 vagyok,mindkettőnél kaptam fotót :) amin egy-egy kis "csikóhal"látszodott a méhben, :) (magán rendelő)
2010. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha azt mondja "hogy a nyálkahártya meg van vastagodva x mm-re ami jót jelenthet de még nem lát petezsákot " e hány hetes korig fordulhat elő? Mikortól lehet látni tutira a petezsákot is?
2010. aug. 10. 16:00
 8/13 anonim ***** válasza:
7-8 hetesen már embriót,és szívhangot látnak.5-6 h.petezsákot.De ez is teljesen egyedi mert peteérés függő.
2010. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 eszo ***** válasza:
általában az 4.hét végefelé is már lehet hogy látja, de szerintem az 5. héten már tuti!
2010. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Előfordulhat hogy 5 hetesen még nem lát petezsákot?
2010. aug. 10. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!