Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vagyok,holnap hozunk...

12 hetes vagyok,holnap hozunk egy kiscicát ami pár napig max egy hétig nálunk lesz,amugy édesanyámnak adjuk ajándékba lehet gond, toxoplazmara gondolok?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban több mint 17 évig volt cicám, anyukam régota vágyik egy cicára és most végre találtam neki olyan fajta cicát ami régen volt nekünk. Par napot nálunk lesz, nekem kell almozni, de ha gumikesztyűbe almozom és kezet mosok utána gondolom nem lehet gond?
2020. nov. 17. 05:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Inkabb ne te almozd,kesztyuben sem. Nincs mas aki a kakat intezze? Etetni etetheted szerintem,mondjuk nem a legjobb alkalom hogy most macskazz . En maszkot huznek mindenkepp,ki tudja mi szall fel,mikor ontod ki a kakas almot.
2020. nov. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
1! Ennyire nem kell túl gondolni.
2020. nov. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon nagy esélye van annak, hogy már régen túlestél a betegségen. Nem lesz semmi baj.
2020. nov. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha 17 évig volt cicás, akkor valószínűleg átestél rajta.

Amikor én voltam kismama, a legelső vérvételen nézték ezt is. Ma már nem?

Ha igen, a leleteiden rajta van.

Ha átestél, nem kell aggódnod.

2020. nov. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak benti cica, akkor nem lesz gond, hisz a cica sem tudja ezesetben honnan elkapni a betegséget.
2020. nov. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Hát azért..... Én 31 vagyok. Mióta az eszemet tudom volt macskánk és még nem estem át rajta. Viszont ha eddig nem estél át, kicsi az esély, hogy pont most kapd el. Az almot ne te takarítsd meg ne nyalogasd a fenekét. Ha nagyon aggódsz, akkor csináltass vérvételt. Fizetős ugyan de nekem is többször megnézték.

Hamarabb elkapod amúgy mosatlan zöldség, gyümölcs miatt mint a macskától. Én pont ezért nem is értem miért vették ki azt a vizsgálatot ami erre is szürt.

2020. nov. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Konnyu itt annak irni, hogy ne gondolja tul,nem a te magatof karositana..Valszeg mar atesett rajta, de az sem biztos, tehat a riziko ott van. Ezt egy vervetel tudja csak kimutatni. Lehet 1% ban van eselye elkapni, de az nem 0. S ha elkapna pont most annak nagy ara lenne, vajon meg tudna bocsajtani maganak?Szomszedasszonyom elkapta pont ilyenkor, nem ment abortuszra, mert vallasos, de felkerult a fovarosba kezelesekre, a kislany szeme nem jo, figyelemzavaros, sok gond volt vele...
2020. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

*magzatod...

Egyebkent szures van ra, neked nem neztek a szerumbol az elejen, amikor a HIV rt, Hepstitist stb??

2020. nov. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Azt tudni kell, hogy egy macska életben kb. 2 hétig képes fertőzni. Ezért lehetséges, hogy valakinek sokáig voltak macskái, mégsem kapta el. Ha betartod az ésszerű óvintézkedéseket, semmi bajod nem lesz. Ne turkálj az alomban feleslegesen. Ha gumikesztyűt húzol, az nagyon jó. Cicázás után moss kezet, mielőtt ételhez nyúlsz. Ne nyald meg a cicát. Ne is puszilgasd.


Minimális rá az esély, hogy éppen most fertőz, de így akkor is megelőzhető, hogy elkapd.

2020. nov. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Azt is tudni kell, hogy a macskák úgy kapják el a toxoplazmózist, hogy ők maguk is megesznek egy már fertőzött egeret/verebet/kisállatot.


Na most, egy szobamacska nyilván nem tud ilyesmit enni, ha nem engedik ki, magyarul 0%, hogy elkapja tőle az anyuka. Ezért tényleg túlzás a védőmaszk meg társai.

2020. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!