Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vagyok,holnap hozunk...

12 hetes vagyok,holnap hozunk egy kiscicát ami pár napig max egy hétig nálunk lesz,amugy édesanyámnak adjuk ajándékba lehet gond, toxoplazmara gondolok?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban több mint 17 évig volt cicám, anyukam régota vágyik egy cicára és most végre találtam neki olyan fajta cicát ami régen volt nekünk. Par napot nálunk lesz, nekem kell almozni, de ha gumikesztyűbe almozom és kezet mosok utána gondolom nem lehet gond?
2020. nov. 17. 05:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
9 a TORCH vizsgálatot már rég kivették a kötelezőek közül.
2020. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wonderwomen ***** válasza:
32%

Kb. 6ezer Ft a toxoplasma teszt. Egyébként hiába volt világ életedben macskád, nem biztos, hogy átestél már a fertőzésen.

Én nem almoznám, és amilyen gyorsan lehet, odaajándékoznám anyukádnak. Mondom ezt úgy, hogy nekem is gyerekkorom óta volt cicám, de most, hogy várandós vagyok, közelükbe sem megyek, mondjuk panelban nincs semmilyen állatunk szerencsére.

2020. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes es szomoru, ha igy van, h fizetni kell ertem

Nnekem benne volt a szurovizsgalatokban a kiskonyvben is benne van, feketen feheren,a protokoll resze.

2020. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
14 pedig sajnos így van. 6ezer csak a toxo. Én értem, hogy ritkák ezek, de ez sztem nem vigasztalja azt az ismerősöm akinek meghalt a babája félidő és meg kellett szülnie. Nem toxoplazma volt, hanem más amit szűr az a vizsgálat. Szóval sztem jobb lett volna hagyni
2020. nov. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Gumikesztyübe és maszkba almozom és lapáttal hozza se érek az ürülékéhez, így csak nem lehetgond. Utana alaposan kezet mosok. 2 napig lesz nálunk.
2020. nov. 17. 19:52
 16/16 anonim ***** válasza:
80%

Az első babám születésekor még aktív tenyésztő voltam, így kértem a Torch-ot. Nálam kiderült, hogy még gyerekkorban átestem rajta, védettek vagyunk a babáimmal együtt, hiszen gyerekkoromban én is együtt aludtam a kijárós cicáimmal, akik elintézték a védettségemet... 🙂


Akkoriban eléggé utánajártam a témának.

A kinti macskák többsége tinikorban esik át a toxon, utána ők maguk is védetté válnak. Potenciálisan a 8 hetes és egy éves kor közötti, kinti cicák jelentenek veszélyt, egy benti, tápon tartott cica nem. Kivéve, ha ő is szokott kapni nyers húst, de az amúgy sem ajánlott, legfeljebb a marha.

Felesleges stresszelni emiatt, persze kézmosás nem árt, de gyakorlatilag főzés közben nagyobb az esély, hogy fertőződsz a nyers hústól, mosatlan zöldségtől, semmint a cicától beteg legyél.

2020. nov. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!