Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhes lehetek?

Hány hetes terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, csak a példa kedvéért hogy én október 26.-án estem teherbe, az utolsó menstruációm első napja pedig október 5.-e. Ebben a hónapban nem jött meg a várt időpontban. Akkor én most hány hetes terhes vagyok?

2020. nov. 17. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Utolsó menstruáció alapjá ~ 6 hetes vagy (28 napos ciklussal számolva), a kiírt dátum július 12 lenne.

Ha az október 26.-al számolok akkor ~ 5 hetes és a szülés várható napja július 19.

Teszteltél egyébként? Ha igen és pozitív az a biztos, el kell menni orvoshoz és ő méretek alapján pontosan be tudja lőni az időpontokat.

2020. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem lehetek hat hetes mert csak 3-4 hete nem védekezünk a párommal :/
2020. nov. 17. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a magzat nem 6 hét idős de a szaknyelv így számolja, valójában kb 2 héttel fiatalabb, ez az az idő ami a menstruáció és az ovuláció (potenciális megtermékenyülés) között van amikor is ugyebár nem igazán termékeny egy ember, vagyis nem sok eséllyel lehet baba odabent, de a terhesség 40 hetébe mégis beleszámít. Rengeteg kalkulátor van egyébként az interneten ha nekem nem hiszel, pl itt ez: [link]
2020. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elhiszem és köszönöm szépen a választ! De körül nézek ezen és még pár hasonló oldalon.
2020. nov. 17. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig így van, ahogy írta.

Nem onnantól számolják a baba korát, amikor megfogan.

2020. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A terhességi kort az utolsó menzesz első napjától számolják. Mert az a biztos, a fogantatás napja senkit sem érdekel ebben az esetben. Mert a spermium akár napokig is képes életben maradni megfelelő körülmények között. De majd az első ultrahangon megmondják pontosan mennyi idős terhes is vagy, mert elvileg az első 12 hétben egyformán fejlődnek a babák.
2020. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kétféle számot szoktak használni, néha összevissza. Az egyik a gesztációs kor, ezt az utolsó menzesz első napjától számolják, és tképp ez az, hogy hány hetes terhes vagy. A másik pedig a magzati kor, ez a megtermékenyítéstől számolódik. Elvileg, mert ezt teljesen pontosan nem lehet tudni, az embrió méreteiből számítják ki. Szóval normál 28 napos ciklusnál a kétféle számítás között pont két hét különbség van.
2020. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!