Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit főzzek, süssek egy terhess...

Mit főzzek, süssek egy terhességi cukrosnak?

Figyelt kérdés

Tesóm terhességi cukros és itt lesz nálunk pár órát az egyik délután. Nem ebéd, vagy vacsora ötlet kellene, hanem ilyen uzsonna féle.


Van valakinek konkrét recept, ami tényleg finom és nem ártok vele? Tudom, google a barátom, de kipróbált recept érdekelne.


2020. nov. 19. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Hat en uzsonnara nem szoktam főzni. Ha jo olyan is amit nem kell fozni, akkor mondjuk


natur joghurt es keves piros bogyos gyümölcs osszeturmixolva (pl a ribizlinek alacsony a ch tartalma)


Ch csokkentett kenyérből par szelet piritos es zoldfuszeres túrókrém


Zellerszar mártogatósnak tejfol es par szem korpas keksz.


Ugy remlik az uzsi 20g CH igy aztan nagy evesre ne vasarolj be.

2020. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg, mit ehet. Ne az itt kapott válaszolból lészíts valamit, mert lehet, hogy olyat nem ehet. Majd ő megmomdja, minfér a diétájába
2020. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Ha mindenáron sütni szeretnél (kedveskedni) akkor, tk, cm túrós pogácsa.


Mellé ehet pár gerezd almát, meg lassítónak m€g olajos magvakat.


Vagy, amit az egyes írt, pohárkrém is jó ötlet.

2020. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ch csökkentett termékek 99 %-ban nem jók a terhességi cukorbetegeknek. Teljeskiörlésű, hozzáadott cukrot nem tartalmazó dologgal készülhetsz. Korpovit, gyümivel. Gullón tk keksz. Tk kenyérből szendvics.
2020. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy nagyon sok megkötés van. Én is GDM-es vagyok, nyilván függ attól, mennyire súlyos.

Az uzsonna nekem pl 20 gramm szénhidrát lehet, a fele lehet max gyors felszívódású.


20g CH = 3db teljes kiőrlésű corpovit keksz plusz 66g alma (100g alma az 14g ch). Az néhány cikkely kb.


En szeretek olyat csinálni, hogy túró édesítőszerrel (de az se mindegy, melyik), és abba töröm a kekszet meg a gyümit. Vagy az egyik keksz helyett megfelelő mennyiségű pl bokormogyorót.


Amióta cukros vagyok, mindenhová vittem magammal kiszámolt ételt.


Szerintem kérdezd meg a testvéredet. A mogyoró, mandula, meg a bogyós gyümi pl áfonya is jó ötlet, számolnia kell, de ha akarja, valahogy belekombinálja az ételebe.

Vehetsz mandarint, narancsot, körtét is, de csak nagyon keveset fogyaszthat ilyesmit.

2020. nov. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
86%

Ja még kiegészítve az egyest: natúr krémsajt is jó pár csepp olívaolajjal és fűszerekkel.

Sonkát, szalámit, sajtot ehet, ezekből is vehetsz.

2020. nov. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Derjaderja ***** válasza:
88%

Még egy ötlet: az Auchanba van teljes kiőrlésű pita, amiből 1nek a fele volt kb 20g (nem emlékszem pontosan).

Az pl sonkával meg sajttal meg némi zöldseggel egész finom.

2020. nov. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon sokat segítettek 🙃
2020. nov. 20. 06:31
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Én annó annak örültem volna, ha meg tudod mondani, mennyi CH van abban, amit elémteszel. Ettem én majdnem mindent, csak számolnom kellett, és a túl kevés se jó.
2020. nov. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Tejbe bulgur. Bulgur kókusz tejjel és eritrit-fahéj keverék rá. (Ugyanaz mint a tejberizs, csak az alapanyagok alternativak) Esetleg bogyos gyümölcsök. De azt csak melle tedd mert számolnia kell az ossz ch-t. De ehet gullon joghurt szendvics kekszet is uzsira.
2020. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!