Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvosom aggódik a baba...

Az orvosom aggódik a baba méretei miatt. Túl nagy a korához képest. Aki hasonlókkal találkozott magánál, mi volt a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Ki van zárva a terhességi cukor és egyelőre az is, hogy a hetek lennének elszámolva, mert a 12-16 hétig szabályosan növekedett, aztán jött egy nagy ugrás és azóta folyamatosan 2,5 héttel nagyobb méreteket mutat, mint a valós terhességi héten "várható".

Most 27 hetes vagyok, de 29+4 napos fej, combcsont és egyéb méretei vannak (tehát arányosan mindenhol nagyobb). Arca is szép pufi már.


Az első gyermekem 3800-al született normál méretekkel, a mostani terhességre akkor számítható a 4 kiló? Ettől tart a dokim, hogy a szülésig folyamatosan előrébb lesz a mérete és kérdés lesz, hogyan legyen a szülés.



2020. nov. 19. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az első gyerekem félidőtől 2 héttel mindig nagyobb volt. 39+4 hétre született természetes úton, 6 óra alatt 3900 grammal, 55 cm-el, 35-ös fejjel. A kicsinek a combcsontja volt mindig nagyobb, ő 40+1 hetesen, indítással, hüvelyi úton született 2 óra alatt. Ő 3700 grammal , 54 cm-el és 35-ös fejkörfogattal született.
2020. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Második kislányomat mindig 2 héttel nagyobbnak mérték. 5 nappal korábban született a kiirt dátumnál 4350 grammal és 55 centivel.


Az elsőt 2.5 kgra saccolták szülés előtt. Ő a kiirt napon született 3700 grammal.


Sajnos az ultrahangokra nem lehet 100% alapozni

2020. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát nekem 2 héttel volt nagyobb a babám végig és nem aggódott miatt az orvos.A vérképem,cukrom rendben volt.A 12.hét után eltérő ütemben fejlődnek a babák, ha ez az orvos ezt nem tudja keress mást.Vagy kérdezd meg mi miatt is aggódik pontosan, mert csak azért hogy f..s terhesség alatt azért nagyon kár ijesztegetni az anyukát.

Minden esetre az én fiam 4kg született.De ez genetika,most is nagyobb magasságra és súlyra, magasságra is.

2020. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most fogunk majd ráellenőrizni egy másik orvossal együtt, másik gépen, hogy ugyanazt látja-e.

Egyelőre csak azt mondja, hogy a szülés módját-idejét befolyásolhatja esetleg - na meg méhsüllyedésem van, gondolom emiatt sem mindegy, hogy mekkora babát kellene természetes úton megszülnöm. :/

2020. nov. 19. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Barátnőmnek nagyon nagy babája lett. Nem is súlyra, bár 4 kg fölött volt, de hatalmas volt mindenhogy. Császár lett de más nem volt. Egészségesek mind a ketten.
2020. nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Mi alapján van kizárva a diabetes? Azért, mert 24. Héten normális volt? Az nem jelenti azt, hogy most is az.
2020. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagy méret se nem betegség se nem rendellenesség. Valószínűleg genetika. Szerintem nincs okod aggódni, főleg úgy, hogy nem tehetsz semmit, a baba akkora amekkora. A doki majd eldönti milyen szülés lesz.

Igen, számíthatsz 4 kg-on felüli babára.

Az én gyerekeim 4650g 4380g és 4740g voltak úgy, hogy én teljesen átlagos 165cm-es nő vagyok és az apa sem volt átlagon felüli.

Azért a cukorra nem árt ránézni, ha nem teszik magadtól is diétázhatsz, 180g ch diéta tökéletes, csak nyersz vele.

2020. nov. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

3 hete volt cukor laborom, minden érték jó lett. Ha cukor miatt lenne nagy, akkor ahhoz azért kell idő, tehát 3 hét alatt ha ki is alakulna a cukrosság, a növekedési hormon és a reakció nem azonnal mutatkozik meg a métereken. Azért is írtam, hogy már jó 2 hónapja nagynak látják és a cukrot is ellenőrizték hozzá.


Biztonság kedvéért a szénhidráttal akkor óvatos leszek.

Hű, 7es válaszoló, nem semmi súlyok! Én is 163 centis vagyok, magas férjjel. Én eddig még ezt látom esélyes oknak, elvégre a méretei csak befolyásolják ezt.

2020. nov. 20. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!