Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vállaltok most gyereket?

Miért vállaltok most gyereket?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekel,hogy aki egy pandémia és világválság középen is terhes lesz, az miért teszi? Nekem is van gyerek, akartunk másodikat, de ebben a jelenlegi helyzetben szerintem oltári felelőtlenség. Ti mit gondoltok?
2020. nov. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem mindenki egy beszari nyúlbéla. Most is ellátnak és a gyerek is megfog születni, én eleve magánba jártam és járok ahol nincs semmilyen fennakadás.
2020. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
81%

Én a járvány berobbanásakor tudtam meg hogy terhes vagyok. Eszembe sem volt emiatt elvetetni.

Felelőtlenség... miért is? Járványok voltak vannak és lesznek. Ahogy régen háborúk alatt is születtek gyerekek. Másrészt majd mindenki eldönti mit mer bevállalni. Ha te nem mered a második gyereket akkor ne tedd.

2020. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
85%
Most mi is várunk a helyzet miatt, de nekünk 3. baba lesz. Viszont az első 5,5 év után jött össze, biztos, hogy nem álltunk volna neki védekezni pár éve, bármi van a világban.
2020. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
87%
Mert már egy éve próbálkozunk és most jött össze, ráadásul egyikünk sem lesz fiatalabb. A járvány, meg a hozott intézkedések is ki tudja meddig lesznek még jelen.
2020. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
13%

Sajnos vannak ilyen önző ösztönlények mint az 1es.

Nem szàmít hogy jàrvâny vsn, nem szàmít hogy olvadnak a jégmezők, vagy erdők semmisülnek meg...de kell még neki most azonnal.

Ezek a dolgok ugyan eszébe nem jutnak, csak az hogy el lesz e làtva a porontya,akit amúgy is magànba szül, mintha màs nem jàrna magànba.

2020. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
86%

5, téríts máshol.

HA az első 2022-ben szül, a jégemző akkor is olvad, a fákat akkor is kivágják...

Az, hogy a vírustól nem retteg annyira, hogy emiatt halassza, az pedig teljesen normális.

2020. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindenkit egyformán érint a járvány. Sokan tudnak otthonról biztonságban dolgozni, anyagilag is rendben vannak, el tudnak járni magán orvoshoz minimális kockázattal, stb. Számukra miért lenne felelőtlenség? Mire a kisgyerek közösségbe kerül, még bármi történhet.


Akinek nagy egészségügyi kockázat lenne, vagy olyan rossz anyagi helyzetben van, annak egyébként sem kellene vállalni, de mindenki döntse el maga, hogy mi fér bele neki. Akik évek óta próbálkoznak, vagy most érzik úgy, hogy eljött az ideje, azok nem fogják bizonytalan ideig halogatni, ha a körülmények egyébként megengednék.

2020. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
81%
És akkor most X évig ne szülessen gyerek, mert pandémia van meg világválság? Nem mondom, ha pár hónapról lenne szó, hogy majd elmúlik, de látod, hogy nem múlik el. Azt sem mondom, hogy pont az vállaljon, akinek most elveszett az állása vagy egyéb módon hátrányos helyzetbe került. De nekünk pl. semmi sem változott ilyen szinten, mindeketten otthonról dolgozunk, ugyanúgy van munkánk, szinte sehova nem járunk, hogy elkapnánk a vírust és úgy érezzük, most szeretnénk gyereket. Eddig még nem sikerült, és ez a másik dolog, ha emiatt halogatnánk, kitudja mikor lenne gyerekünk, mert így is kitudja mikor lesz. Majd 40 évesen kapnék észbe? Ezt a "túlnépesedett" bolygó hülyeséget meg hagyjuk már, ha te ezt személyes ügyednek veszed, ne vállalj emiatt gyereket, de hogy elvárni, hogy más se vállaljon, még ha akar is, ha minden körülménye adott...
2020. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem aki 30-on felül, vagy pláne 35-40 körül van, az nem fog még 2-3 évet várni.
2020. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
75%
Mi idén amúgy is bele akartunk vágni a kistesó projektbe, de amikor jött ez a vírus dolog, kissé megtorpantam. Én sem tartottam túl jó ötletnek, de mivel több évet nem akartunk várni, bele vágtunk, lesz ami lesz alapon. Amúgy (mivel első gyermekem nehezen jött össze) arra számítottam, hogy nem is biztos, hogy összejön. De így lett. Így kellett lennie, nem bántuk meg. Ugyanolyan ellátásban részesülök, mint korábban. Persze, azért kicsit bennem is megvan a félelem, hogy mi van, ha elkapom a vírust, de az élet ettől még nem áll meg. Amúgy érdekes, hogy a közvetlen környezetemben legalább négyen lettek idén kismamák. Úgyhogy ez úgy tűnik, nem mindenkit hárít el a gyermekvállalástól. Sőt...
2020. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!