Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés előtt inni/gyógy...

Cukorterhelés előtt inni/gyógyszert bevenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Reggel megyek cukorterhelésre. Magnéziumot meg progeszteront szoktam reggel bevenni. Ezeket szabad? Illetve vizet inni?

Vizelet és vérvétel is lesz.

Elfelejtettem ezeket megkérdezni :(



2020. nov. 25. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima vizet lehet inni előtte,vérvétel előtt pedig ajánlott is. Miután megittad a cukros lötyit két órán keresztül nem lehet semmit.
2020. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sima vizet lehet inni. Ha van állandó gyógyszered, amit reggel kell bevenni, azt is lehet. Én is szedek pajzsmirigy problémára, mindkét terhességem cukor terhelése előtt bevettem reggel.
2020. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) reggel 5-kor indulok (messzebb lakom) és 7.30-ra megyek, nehezen bírnám ki víz nélkül
2020. nov. 25. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vizet lehet, a gyógyszer ezen nem befolyásol (kivéve, ha az orvos mást nem mond)


Enni viszont 12 órával előtte nem ajánlott.


(Én is holnap reggel megyek, inzulinrezisztencia gyanú miatt. Milyen kicsi a világ)

2020. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a fentiekkel. Gyógyszernél még arra figyelj, hogy van, amiben van cukor hogy jobb legyen az íze (főleg szopogatós/rágós gyógyszerek esetén), olyat szerintem ne vegyél be/hagyd a terhelés utánra.
2020. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!