Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első és második, ill. többedik...

Első és második, ill. többedik terhességetek miben volt más, mint az előző (ek)? (kívánósság, pattanások, hányinger, . )

Figyelt kérdés
És volt-e valami köze a gyerekek nemének a változáshoz?
2010. aug. 11. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mind a három terhességemmel ugyanolyan kívánós voltam. Az első és harmadik terhességem egyforma volt, az elején kicsit émelyegtem, ennyi volt. ŐK lányok lettek. A 2. terhességemnél volt, hogy 2-3 napig fel se bírtam kelni az ágyból, szegény gyerekemet meg se tudtam reggeliztetni, olyan rosszul voltam, az arcom elég pattanásos volt. Ő fiú lett :)
2010. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 4 terhessegemmel sokkal szebb lett a borom es a hajam.

Hanyinger az elso 2-vel kevesbe volt.

A ket utolso nagyon hanyingerem volt es nagyon sokat kemenyedett a hasam.

Mind a 4 fiu.

2010. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Várok még tapasztalatokat!


Én most várom a másodikat, nem mondanám, hogy kívánós vagyok, viszont sokkal rosszabbul voltam az első 3 hónapban, mint az elsővel. És pattanásos lett a hátam, meg egy kicsit az arcom is! Ami eléggé bosszant, mert az elsővel szép volt a bőröm.

Az első babánk kislány lett, a másodiknak még nem tudjuk a nemét.

Annyira más ez a terhesség, mint az első, hogy remélem, most kisfiú lesz! ;-)

2010. aug. 11. 19:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az első mondhatni tökéletes terhesség volt.Semmi bajom nem volt,nem volt hányingerem,soha egy fájdalomcsillapítót nem vettem be,mert nem volt rá szükségem.Az ekcémám elmúlt.

Bezzeg most...Hetente fáj a fejem,ha nem eszem időben borzalmas a gyomrom,állandóan álmos vagyok,nincs erőm főzni,minden órákig tart mire megcsinálom.

Szóval teljesen más.Itt van a 2,5éves fiam mellé,valószínüleg az is közrejátszik,hogy az elsőnél csak magammal tudtam foglalkozni,most meg egyáltalán nincs rá időm.

2010. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1-2.terhességnél nem voltak rosszullétek, édességet kívántam - lányok lettek

3.terhesség: émelygés, hányinger, hányás, szédülés a 16.hétig - nem vagyok viszont kívános(jöhet savanyú,édes,sós), nem tudjuk még a baba nemét.

1nél 35kg, a 2.nál 17kg plusz jött rám, most 24hetes vagyok és 3kgot kaptam magamra.

Szép babavárást kívánok neked!

2010. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szia

az első gyermekemnél az arcom nagyon megszépült.A bőröm olyan sima már rég volt.Étvágyam az volt,pattanás az egy darab sem, hányinger kb.3 hétig abból 1x lett hányás, és fiam lett.

Most olyan csúnya a bőröm, smink meg alapozó nélkül nem esik jól ha látnak mások:( A hányinger az hasonló volt és már elmúlt rég,pattanásaim azok vannak, visszatérőek sajnos.Az első 12.hétben a hányinger ellenére tudtam enni, nagyon kívánós voltam.Most meg alig eszem, nem nagyon vagyok éhes,azért napi 4xeszem.Viszont ami nagyon megkeseríti a napjaimat az a fejfájás, heti 3x biztos van, meg a gyomorsav ami az első babánál csak a vége felé jelentkezett.

Az első baba a 20.hét végén mozdult meg, őt már a 16.héttől érzem.

És Ő is kisfiú:)

19hetes

2010. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ötödik terhességnél tartok, a lányokkal kicsit rosszabbul voltam, mint a fiúkkal. Hajam, bőröm minden alkalommal javult. :)

A kívánósság viszont vicces volt, nem hiszem hogy van tudományos alapja, de érdekes: az első lányommal rengeteg édességet ettem a terhesség alatt, ő hihetetlen édesszájú. A másodikkal (fiú) nagyon húsevő lettem, ő is határozottan húsos. A harmadik (lány) terhesség alatt a sós-sajtos kajákért voltam oda, ő is ezeket szereti. A legkisebb a kakuktojás, vele normálisan ettem, de még egy ilyen édesszájú kölköt! :)) Most a 19. héten járok, gyümölcsöket, tejterméket eszem sokat, kb másfél év múlva derül ki, ezúttal mi a helyzet. :))

2010. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

elsőnél: hányinger megszakítás nélkül, de az az agresszív fajta, mikor azért imádkozol, hogy tudj már hányni, de nem sikerül. lány lett


másodiknál: hányinger csak délutántól reggelig minden nap. lány lett


harmadiknál: hányinger másnaponta, vicces voltam, hisz egyik nap feküdtem, aludtam, alig éltem, (plusz ott ugrált rajtam a 2 lányom - kisvakond mesét életemben nem néztem, hallgattam annyit, mint abban a 2 hónapban) következő nap pörögtem, majd kezdődött minden előlről. fiú lett.

ja, és a kívánósság: a fiúnál csípőset ettem erőssel, simán benyaltam a csilipaprikát, megőrültem, ha nem ehettem erőset.

2010. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Második lányomat várom, egyiknél sincs extra tünet. Az elején kb 2 hétig égett a gyomrom mindkettővel. Talán az elsővel többet aludtam az elején.

De a kívánósság ugyanaz (szalámis kenyér), a bőröm szép, a hajam is szebb.

Szerintem nincs köze a terhestüneteknek a baba neméhez, de azért drukkolok neked, hogy teljesüljön a vágyad, és kisfiad legyen!

2010. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18:50-es: Meddig tartott nálad az az "agressziv" hányinger, megirnád? Én most leszek 8 hetes, és majd meghalok, olyan hányinger kinoz a nap 24 órájában :-((

Igen, könyörgöm, hogy hányjak már, de csak néha sikerül ... Felkelni sem birok az ágyból.

Kedves Kérdező, ne haragudj, hogy közbe kérdeztem! Én is drukkolok Neked, hogy teljesüljön a vágyad!

2010. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!