Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első és második, ill. többedik...

Első és második, ill. többedik terhességetek miben volt más, mint az előző (ek)? (kívánósság, pattanások, hányinger, . )

Figyelt kérdés
És volt-e valami köze a gyerekek nemének a változáshoz?
2010. aug. 11. 15:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen, gondolom, hogy semmi tudományos alapja nincs, de a remény hal meg utoljára! ;-)

Nagyon szeretnék egy kisfiút a tündéri kislányom mellé! Persze nem baj, ha lány lesz, mert a lényeg az egészség, de titkon azért fiúra vágyom! Apa is fiút szeretne, de nagy esélyünk van a kislányra. Az ő családjában is kevés a fiú, nálunk meg pláne! Már 4 generáció csak kislányt "alkotott" anyai ágon.

A pattanások viszont tényleg idegesítenek. Soha nem szoktam ragyás lenni, most meg hetek óta csak újabbak és újabbak keletkeznek rajtam.


Mindenkinek köszönöm, és minden jót kívánok!

2010. aug. 14. 22:38
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
szia! Az első terhességem álomterhesség volt, alig émelyegtem, és utána abszolút semmi bajom nem volt (se vizesedés, se gyomorpanaszok, se aranyér, stb). Most várom a másodikat, a 29. hétben járok. Ez a terhesség émelygéssel kezdődött (első kb. 12 hét), majd kb. 2.5 hónap vitalitás után már most olyan fáradt és nehezen mozgó vagyok, mint a kisfiammal az utolsó hetekben. És már aludni sem tudok, sehogy sem kényelmes. Pedig még több, mint 2 hónap hátravan!
2010. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, most is fiút várok, tehát szerintem ez nem a baba nemén múlik!
2010. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

22:18-asnak!

hát, a 12-13. hétig tuti. egyszer éjjel arra ébredtem fel, hogy már nincs is annyira hányingerem. furcsa volt ilyenre felébredni. sose felejtem el

júl. 11-től (5 hetes voltam)volt hányingerem aug. végéig, a nagy nyári kánikulában, a férjem nem értette meg. plusz az álomkór, na akkor legalább nem éreztem, h rosszul vagyok. rengeteget aludtam. főiskolás voltam és nyári szünet volt, szerencsére.

kegyetlen volt uh-ra járni, busszal vagy vonattal mentünk, órákat kellett várni az orvosra teli hólyaggal ráadásul... a lányom megszülném újból, de azt az egybefüggő rosszullétet nem kívánom senkinek.

ja, és össz. 2szer sikerült hánynom, az első után jobban sem lettem, a második után is csak 2 órára mérséklődött a rosszullét. szóval az se volt megváltás.

kakaót ittam reggel, az jólesett. hiába szedtem magneB6-ot, meg sima B6-ot, semmi nem segített.


az idő, az megoldja neked is. engem azzal bíztattak, h van, aki félidőig is rosszul van. örüljek, ha elmúlik hamarabb. Örültem is.

2010. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12:23-as, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Nálam a 6. héten kezdődött ez a massziv, kinzó hányinger, holnap leszek 8 hetes, tehát "alig" 2 hete tart. De már most úgy érzem, nem birom tovább:-( Az, hogy enni semmit nem kivánok, az egy dolog. De ez a hányinger folyamatosan, ez kikészit. Én is szinte egész nap, egész éjjel alszom, semmit nem tudok csinálni, ez is idegesit, hogy pl. takaritani kéne. Nálam azért a napi egy hányás többnyire "összejön", bár ez is inkább csak hatalmas öklendezésekből, és némi epe-nyák távozásából áll:-( (Bocsánat...)Megkönnyebbülést pedig nem hoz ... Kegyetlen. Uh-n csak egyszer voltam, pontosan emiatt, hogy felkelni sem birok.

Nagyon bizom benne, hogy hamarosan elmúlik, mert most azt mondom, hogy én mégegy terhességet tutira nem vállalok be, pedig 3-at szerettem volna. Meggondoltam magam :-(

Mindenkinek jó egészséget, és kellemes babavárást kivánok!

2010. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó! ha nagyon nem bírod, írhatsz privit. egyébként hol laksz?

miután megszűnik a rosszullét, elfelejted, milyen is volt, és képes leszel újból kismama lenni egy másodikkal, harmadikkal, hidd el :)

2010. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!