Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas fehérvérsejt szám...

Magas fehérvérsejt szám terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nemrég volt kenetvételem, a doki azt mondta, hogy bakteriális fertőzésem van. Az eredményért ma hívtam, minden negatív lett, de azt mondták, hogy a fehérvérsejt száma magas. Erről többet nem is tudtak mondani... Holnap megyek az orvoshoz (a sajátomhoz), mondja majd, hogy lesz-e további teendő. Addig is kérdezném, mitől lehet, hogy magasabb a fehérvérsejtek száma? Ahogy rákerestem, olyat is írtak, hogy akár leukémia tünete is lehet... Meg persze azt is írták, hogy terhesség alatt alapból magasabb. Szerintetek?
2020. nov. 30. 12:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem a múltkori vérvétel eredményt (okt.26.), ott normális volt az érték, dokinál november 21. voltam, akkor vett kenetet.
2020. nov. 30. 12:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is magasabb. Mióta terhes vagyok magasabb. Dokim szerint normális.
2020. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A referencia értékek minden esetben egészséges felnőtt, NEM terhes emberekre van aktualizálva.

Terhesség alatt nagyon sok érték térhet el ami még bőven normális. Tipikusan ilyen a fehérvérsejt szám.


Leukémia esetén a fehérvérsejt szám kiveri a plafont is. Nem tudom nálad milyen mértékegységben van megadva. De úgy képzeld el hogy a ref.érték kb 4-11 G/l-ig normális. Leukémia esetén pedig 200-300 G/l is lehet.


Szóval nyugi!

2020. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A vérvétel eredményen jó volt, határon belül. Csak a telefonban mondták, a kenetvétel eredmény alapján, hogy magas.

2020. nov. 30. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször gyulladaskor emelkedik meg az érték. Lehet hogy elkaptal valami fertőzés, de az is lehet, hogy csak a terhesség miatt. Leukemiakor valóban sokszorosan magasabb értékek vannak. Ezért nem jó a guglin laikusként keresgélni és öndiagnosztizalni.


Egyébként a suliban mi úgy tanultuk, a fehérvérsejtek kB mindenre reagálnak, szóval igazán pontos érték az reggel, éhgyomorra, fizikai terhelés nélkül lesz. Szóval az hogy reggeliztel, futottal a buszra vagy csak simán mentél 2 megallot gyalog, felhuztad magad, delutani vervetelbol készült.. Ez mind mind befolyásolja az értéket. Ahogy egyes gyógyszerek is kivalthatjak az emelkedés. Nyilván még lehet különböztetni a kórostól.

2020. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. nov. 30. 14:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!