Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor a nőgyógyász kézzel...

Mikor a nőgyógyász kézzel megvizsgál, mit érez ha terhesség áll fenn?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy miből tudja eldönteni egy nőgyógyász pusztán kézzel, ha valakinél terhesség áll fenn. Kemény lesz a méhnyak? Lejjebb csúszik a méh? (Nem tudom, hogy ezek igazak-e, de ilyen konkrét dolgokra gondolok.)

Értelem szerűen a terhesség első pár hetére gondolok.

Köszönöm!



2020. dec. 1. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Kézzel nem vizsgál szerintem, legalábbis nekem uh volt.
2020. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem vizsgáltak kézzel, olyankor szerintem a méhszájat vizsgálja, meg ugye közben kitapogatja a másik kezével a méhet. Azt hiszem azt nézi hogy megnagyobbodott e a méhed. Ezt ne vedd készpénznek.
2020. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1es: amíg nem volt uh, betapintással állapították meg a terhességet. A méhszáj/méhnyak állapotát nézik.
2020. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És pontosan mit néznek a méhszáj/méhnyak állapotán?
2020. dec. 1. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
HCG termelő ciszta jelenlétét is keresi azon az oldalon, ahol kiszabadult a petesejt.
2020. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3as voltam; ezt találtam: "Az orvos tapintásos vizsgálat alapján megállapítja a terhességet. Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy hogyan tudja az orvos megállapítani kézzel egy ilyen kicsi magzat létezését. Nos, a hüvely fala szederjes lesz, és enyhén kékesen elszíneződik. A hüvelyváladék megszaporodik, a méh felpuhul, és a méhtest alakja és nagysága is megváltozik."

[link]

2020. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem véletlen tanuják az orvosok a diagnosztizálást, itt két mondanban nem tudja neked senki elmagyarázni.

A 2-es és a 3-as válasza mindent elmond, amit lehetett, ennél többet nem érdemes, mert gyakorlat is kell hozzá.

Magadnak meg nem tudod így megállapítani a terhességet, mert feltételezem, erre akarnál kilyukadni.

2020. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem kell feltételezésekbe bocsátkozni, egyszerűen érdekelt a folyamat. Többieknek köszönöm!
2020. dec. 1. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem uh előtt kézzel vizsgált meg.

Rögtön mondta, hogy terhes vagyok!

A méh felpuhul és megnő egy kicsit.

2020. dec. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahang,meg vaginális ultrahang is van. uh előtt kezével tapogat az orvos,hogy terhes vagy-e,méhnyakat,meg petefészkedet.
2020. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!