Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prena vérteszt eredményét...

BT4 kérdése:

Prena vérteszt eredményét befolyásolhatja-e felszívódott embrió vagy magzat?

Figyelt kérdés

Lombik programban vettünk részt, két embriót ültettek vissza. A 6. hetetes UH-n már csak egy magzatnak vert a kicsi szíve. Jelenleg 14 hetes és 3 napos vagyok, a 12. hetes uh alapján minden rendben van.

Azonban Prena genetikai vérvizsgálton vagyok túl, mely eredménye szerint a 18-as triszóma (Edward szindróma) normál érték feletti. Az orvosom szerint ennyi, biztosan beteg a babám. Bár nem tudja, a sokk miatt nem mondtam neki, hogy az egyik embrió felszívódott.

Kétsége vagyunk esve! Jövőhéten megyek magzatvíz mintavételre, hogy megerősítse vagy megcáfolja a vérteszt eredményét. Arra is gondolunk, a vérteszt eredményét befolyásolhatta-e a felszívódott embrió (magazat), mivel fejlődési, genetikai rendellenesség miatt nem tapadt meg, vagy megtapadt ugyan, de nem fejlődött tovább.



#vérteszt #Prena #triszóma
2020. dec. 3. 18:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja. Epp azért tudják ebben a korban elvegezni a tesztet mert a magzat és a te véred között már van átjárás. Leegyszerűsítve mondjuk hogy keveredik a véretek. Az elhalt embrió nem számít. Sajnálom ami veletek történik, hátha a magzatviz megcáfolja.
2020. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A magzatviz vetel biztosabb,en is ugy tudom. Drukkolok! Hatha csak rossz ertek jott ki. Itt is aranyszamok vannak,vagy mi lett leirva a Prenanal.
2020. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a drukkot! Csupán annyit írtak, hogy "normál érték felett". Nem írtak konkrét adatokat. Mi is reménykedünk!
2020. dec. 3. 20:08
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Amikor felvették az adatokat a vérvétel előtt, nem szerepelt a kérdések között, hogy egyes vagy többes, azaz ikerterhességnek indult a terhességed? Mi Niftyt csináltattunk, és úgy emlékszem, hogy volt ilyen kérdés, hogy eleve milyennek indult a terhesség.

Mindenféleképpen szorítok a jó eredményért!

2020. dec. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
Biztosan nem volt ilyen kérdés az adatfelvételen, az asszisztens egyesével tett fel minden kérdést és pedig válaszoltam. Köszönöm, hogy szorítasz nekünk!
2020. dec. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Biztosan nem volt ilyen kérdés az adatfelvételen, az asszisztens egyesével tett fel minden kérdést és pedig válaszoltam. Köszönöm, hogy szorítasz nekünk!
2020. dec. 4. 08:42
 7/29 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező! Megkérdezhetem, hogy mi lett végül? Már túl vagytok a magzatvíz mintán? Nekem is most volt Prena, mi a Prena Pluszt választottuk, pont azért, mert nekem is ikernek indult (vanished twin vagy ilyesmi a neve) és ezért nem lehetett bármelyik Prena. Mondjuk, ez bennem is kérdés, hogy ha baj van, mégis, melyikkel van gond, vagy nemet állapítanak meg, akkor melyiké. Ugyanis az eltűnt ikernél is benne van a véredben még az eltűnt kromoszómája ... én így értettem. Nagyon drukkolok és szerintem is bízzatok! ebből még bármi lehet ...
2020. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Szia! Nem történt meg az amino, mivel az uh alapján a baba (méreteit figyelembe véve) 14 hetes és 2 napos volt. Ez az idő korai az aminohoz, viszont felajánlották a chorion biopsziát, amit nem fogadtam el, mivel az nem 100%-os, a lepényből vesz mintát. Ha ez pozitív, akkor is kéne az amino. Kétszer nem szúratom magam.

A Prena oldalán fent van (utólag olvastam) a teszt korlátai: wanishing twin (eltűnő iker), magzati felszívódás.

Nekem semmilyen tájékoztatót nem adtak, alapadatokat kértek, meg fizessek, különben nincs teszt.

A kérdésed jogos, hogy akkor melyik magazat DNS-ét vizsgálták. Azt több helyen is olvastam, hogy a felszívódott embrió (magazat) a méhlepényen keresztül az anyába kerül. Pl. Üsd be a Google-be "Tovább élnek a nőkben az elhalt magzatok".

Egy anyának, aki sose szült fiút és y kromoszómát találtak a szervezetében.

Szerintem ha a felszívódott volt beteg akár az ő DNS-e is ott lehet a vérben és a teszt kimutatja. Talán ö is kislány volt? Ezt nem tudni.

Vagy akár más is álhat a háttérben, olvastam pár fals pozitív eredményről (Niftynél is volt).

Remélem a te babádnál minden rendben lesz és negatív eredményt kapsz. Majd írd meg mi lett! Boldog babavárást kívánok és nem babarettegést!

2020. dec. 11. 14:45
 9/29 anonim ***** válasza:
Hat ez nekem kicsit sxi fi mar :) Minden fiue ott kering orokke? Vagy csak a felszivodoe? Mikor lesz amnio?
2020. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Igen, nem egyszerű a téma. Január 5-én lesz a mintavétel. Nagyon messze van még, plusz az eredményre is 2-3 hetet kell várni.
2020. dec. 11. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!