Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prena vérteszt eredményét...

BT4 kérdése:

Prena vérteszt eredményét befolyásolhatja-e felszívódott embrió vagy magzat?

Figyelt kérdés

Lombik programban vettünk részt, két embriót ültettek vissza. A 6. hetetes UH-n már csak egy magzatnak vert a kicsi szíve. Jelenleg 14 hetes és 3 napos vagyok, a 12. hetes uh alapján minden rendben van.

Azonban Prena genetikai vérvizsgálton vagyok túl, mely eredménye szerint a 18-as triszóma (Edward szindróma) normál érték feletti. Az orvosom szerint ennyi, biztosan beteg a babám. Bár nem tudja, a sokk miatt nem mondtam neki, hogy az egyik embrió felszívódott.

Kétsége vagyunk esve! Jövőhéten megyek magzatvíz mintavételre, hogy megerősítse vagy megcáfolja a vérteszt eredményét. Arra is gondolunk, a vérteszt eredményét befolyásolhatta-e a felszívódott embrió (magazat), mivel fejlődési, genetikai rendellenesség miatt nem tapadt meg, vagy megtapadt ugyan, de nem fejlődött tovább.



#vérteszt #Prena #triszóma
2020. dec. 3. 18:53
1 2 3
 21/29 anonim válasza:

Ez érdekes, én erről sem hallottam. Végül is teljesen logikus, csak nem tudom, ezt hogy számolják, mikor halt ez az iker. Nekem pl. majd a 10 hétig azt hitték, hematóma (mert nagyon véreztem is) csak akkor derült ki, hogy ott egy külön, üres petezsák.

Szóval nálam ezt senki nem firtatta. Ahogy Te is írtad, nálam is az első, 6 hetes uh-n csak egy szívhang volt. Tehát lehet, hogy nálunk el sem indult, csak beágyazódott. Persze ilyenkor is elhalt ikernek kezelik. 7-es voltam

2020. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Igen, ez a kérdés, hogy hogy számolják.


Amúgy mikor vették le a vizsgálathoz a vért? Ha pár napon belül nem hívnak, az jót jelent! Nekem egy pénteken vették le és kedden máe hívtak. Téged ne hívjanak!

2020. dec. 14. 17:25
 23/29 anonim válasza:
100%
Múlt péntek reggel (11-én) vették le. Pont 11 hetes lettem aznap. Azt mondták, kb. 7-10 munkanap, ha jól értettem. De ezek szerint akár kevesebb, ha gond van.
2020. dec. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Az amniocentézis beigazolta a Prena eredményét, beteg a baba.
2021. jan. 9. 12:23
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Kitartást! Lombiknal hogy fordulhat ez elő?:(
2021. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan sajnálom, kitartást kérdező!
2021. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom!
2021. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 10. 05:40
 29/29 anonim válasza:

Kedves Kérdező,megkérdezhetem mi lett veled azóta?Esetleg próbalkoztatok ujra?

Én ugyanígy jártam ahogy Te.Most azon gondolkozom,hogy egy esetleges következő terhességnél mennyire lesz megbízható a teszt,hiszen az anya vére valamennyi magzati dnst tartalmazza,ez elhalt magzatét is.

2022. jún. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!