Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elso trimeszteri vercsoport...

Elso trimeszteri vercsoport ellenanyagszures lehet fals pozitiv?

Figyelt kérdés
A haziorvos altal kiirt ellenyagszuresem enzimre pozitivat adott, tovabb kuldtek az ovsz-be, ahol egy teljesen negativ leletet kaptam. Letezik ilyen??

#vércsoport #Ellenyag
2020. dec. 5. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos bármit el tudnak keverni. Ismerősnek magzatvíz-vétel után rossz neműt mondtak, rokonomnak meg kétféle vércsoport is kijött már élete során. Szóval a gép nem valószínű, hogy téved, de ha elég ha az adminisztrációs copy-paste-nél valami nem stimmel. És persze vannak olyan vérvételek is, ahol az se mindegy, hogy kezelik, tárolják, mennyi időn belül mit csinálnak vele... de ehhez nem értek. Kérdezd meg az orvosod.
2020. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, hetfon megyek hozza, gondolom ismetles lesz a vege...kivancsi voltam, hogy massal is tortent-e ilyen
2020. dec. 5. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enzimreaktiv vizsgálatnál egy sima vírusos megbetegedesnel is (ami tunetmentes, vagy kis nátha) lehet enyhén pozitív eredmenyu

keresztreakciok miatt. Ilyenkor legközelebb meg simán lehetsz negatív.

2020. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Férjem vegyészeti laborban dolgozik. Azóta tudom, hogy MINDEN mérésnek van hibaszázaléka. Mégpedig az emberi tényező miatt.. a gép az nem téved, de a kémcsöveket bizony össze lehet keverni, rossz vizsgálati programot beállítani, higítási arányokat elrontani, adminisztrációnál hibázni stb.

Az esetek túlnyomó többségében nincs emberi mulasztás, de néha előfordul.

Vagyis hiába van a kezedben a lap, hogy adott eredmény "piros", van rá (0.5%) esély, hogy mégis "zöld" lesz..

Gyanú esetén a kontroll (azaz megismételt) vizsgálat az egyetlen lehetőség.

2020. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!