Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordulhat, hogy korai...

Előfordulhat, hogy korai petefészek kimerülés miatt lefagyasztott embriót hord ki az anya, és a terhessége után képes megint teherbeesni spontán?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogyha mondjuk fizikailag egészséges a méh, a petefészkek stb, de kimerült, vagyis klimax állapotába került a test 40 éves kor előtt, egy esetleges beültetett terhesség fel tudja túrbózni a testet?
2020. dec. 7. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Volt rá példa.
2020. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Petefészek kimerülés esetén nem túlságosan valószínű. Annak ugyanis pont az a lényege, hogy elfogytak a petesejtek. Újratermelődni nem tud, a számuk már születéskor eldőlt. Azt nem tudom, hogy esetleg véletlenül "beragadhat-e" egy-kettő, de nem tartom valószínűnek, különben más lenne az elnevezése.
2020. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: pedig de, élő szokott fordulni véletlen terhesség, meg hormonpótló kezelés mellett is.
2020. dec. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A hormonpótló kezelés esetén van petesejt. Petesejt nélkül elég nehéz lehet teherbe esni ... szerintem.
2020. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hormonpóló kezelés esetén sincs petesejt, csak hormon. Te magad mondtad, hogy elfogynak, ez a lényege. A hormonpótló kezeléstől sem lesz több petesejt, csak az ösztrogént pótolják, hogy ne legyenek klimaxos tünetek. Ennek ellenére esetenként mégis sikerül a spontán teherbeesés.
2020. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor viszont valahol mégis volt petesejt, ami a hormonkezelés hatására sikeresen megérett és kilöködött. Ebben az esetben téves volt az alapdiagnózis, mert mégsem merült ki az a petefészek, csak valami gátolta a petesejt érését/kilökődését.
2020. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jahj, bocs, de ha nem értesz hozzá, miért erőlködsz?:D


1. A diagnózis felállítása nem úgy történik, hogy kiveszik a petefészket és megnézik, hogy petesejt van benne, hanem hormonvizsgálati eredmények alapján, tehát a "téves alapdiagnózis" kicsit vicces. Vannak diagnosztikai kritériumok, ha annak megfelel, akkor az és kész, függetlenül attól, hogy aztán utólag kiderül, hogy egy szerencsétlen tüsző mégis ottmaradt.


2. Nem a hormonkezelés hatására érik meg és lökődik ki, mert mint mondtam, nem arra adják és nem is arra való. Azért adják, hogy ne klimaxoljon meg ne legyen 50 évesen csontritkulása meg patológiás törése. A hormonkezelés viszont nem fogamzásgátló módszer (ha csak nem kombinált OC-t adnak ilyen célra, mert hogy azt is lehet), tehát nem AMIATT lesz terhes.


A korai petefészek kimerülés annyit jelent, hogy korán csökken le a petesejtek száma. És ha ez elér egy bizonyos mértéket, akkor nagyon lecsökken a termékenység, de azért nem nullára. Menopausa környékén is esetenként teherbe esnek a nők, pedig nekik sem kellene "elvileg".


[link]

[link]

2020. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy korai petefészek kimerülés során se hormontermelés nem marad, sem petesejtek. Viszont antrális follikulusok maradhatnak, és azon gondolkozok, hogy egy mesterséges terhesség, ami ugye robbanászszerűen megugrott hormonbevitellel jár, sokkal nagyobb dózisokkal, mint egy hormonpótló terápia során, vajon mennyire “éledhet fel a test”. Ha kívülről megkapja elég sok hónapon át mindazt a hormont, amit nem termel, és ami miatt “kimerültté” válik, van-e lehetőség rá, hogy még egy kicsit feléledjen klimaxkorszak előtt.

Amúgy a korai petefészek kimerülésben van menstruáció, vagy tüszőnövekedés is, csak peteérés nincs.

Köszönöm a gondolatokat, amiket megosztottatok. Nagyon szeretnék hinni benne, hogy kicsit valószínűbb minthogy a csodával legyen határos egy spontán teherbeesés egy úgymond mesterséges terhesség után.

2020. dec. 8. 18:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként szerintem maga a terhesség nem növeli az esélyt, csak alapvetően a spontán terhességre van valamennyi.
2020. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek ez volt, korai kimerülés. Már mentek volna külföldre petesejt donációra, mert ők ezt az utat választották, hogy gyermekük lehessen. Kinek mi ugye..

Közben azért próbálkoztak továbbra is, bár az orvosok (több is) semmi eselyt nem látott spontán terhességre. Nos csodák csodájára pár hónappal ezelőtt kisbabájuk született spontán teherbeeséstől. Szóval azt hiszem bármi megtortenhet. 🤷‍♀️

2020. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!