Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen okbol, mikortol...

Ki milyen okbol, mikortol hagyta ott a munkahelyet terhesen?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok 1 honapos. Azt olvastam a neten 8 honaposig lehet dolgozni. En nem tudom elkepzelni. Nyers hussal, macskaval nem lehet erintkezni. Az orvos mondta.


Ezenkivul olvastam h a tobbmuszakos, foleg ejszas nem jo. Meg ha igenybe van veve a labad.


Koszi a valaszokat. Felek, es stresszelek. Szeretem a munkam, de szivesebben keszulnek fel itthon az egeszre. Ki mit gondol?


2020. dec. 7. 21:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%
Erre van a kismama műszak. Ha az nem megoldható, akkor táppénz.
2020. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%

34 hétig dolgoztam Vendéglátásban napi 12 orat.

Nem dagadt a lábam, nem voltam vizes és nem hiztam el mert nem ültem egész nap. Persze ha fáradt voltam akkor pultoztam, ha bírtam akkor pálya. A legjobb az volt hogy elég sok jattot kaptam mert hát szegény kismama dolgozik terhesen, a férjem nem akarta hogy menjek de én mentem mert imádtam dolgozni. 34 héten is csak azért mentem el hogy vásároljak, és pihenjek kicsit.

Ha nem kezdtem volna ez vizesedni, valószínű onnan visznek be a kórházba szülni is😅

Nyers hus? Akkor 9 hónapig nem lehetett volna foznom? Cica? Ha van cicád régóta valószínű atestel már a toxoplazman, de lehetőleg ne nyalogasd őket. Éjszakásba nem dolgozhatsz mert a törvény nem engedi, bünteti. Nem kell ennyire "komolyan" venni mindent mert megfogsz bolondulni valószínűleg. Boldog babavarast ☺️

2020. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak az elején vagyok, de addig tervezek dolgozni, amíg tudok. Hülyeség, hogy 8 hónapos korig lehet dolgozni. Ha akarsz és tudsz, akkor kb a szülés napjáig is dolgozhatsz. A nyers hússal érintkezést sem értem, akkor most szülésig nem fogsz főzni? Ne egyél nyers húst, de nem lesz bajod, ha hozzáérsz. Normál esetben a macskától sem.
2020. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%

En azt gondolom, hogy jonnek majd a tappenzcsalas meg hasonlo okoskodo kommentek de sz.rd le.

En 6 hetes terhesen mentem el tappenzre. Ez van. Abszolút nem erdekel ki mit gondol, en magzatkarosito szerves vegyszerekkel dolgozom. Kertem mas munkakört a cegtol, nem tudtak ilyet biztosítani, en meg nem is eroltettem... maradt a tappenz. Aztan par hettel kesobb sajnos begorcsoltem es agynyugalomra iteltek.. Innentol indokolt lett, ha akartam vna ha nem, eleve nem mehettem vna be dolgozni meg ha nem is veszelyes a munkam a babara. Sztem ha szeretnél otthon lenni és nem nagy anyagi teher h a tappenz az a bered 60%-a akkor hajra. Ha bejelented a varandossagod nem rughatnak ki. Kellemes babavarast

2020. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

Na jó, ez max első gyereknél fér bele, ez az óriási rákészülés, pihenés....


Aztán majd a 2.nál rajon az ember, hogy terhesen is lehet létezni....


Hogy a kérdésre válaszoljak, én 31.hetig dolgoztam. Már nehezen bírtam a napi 2 óra vonatozást 40 fokban...


És értem húshoz,mivek csak megenni nem ajánlott nyersen...

2020. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazmáról - Nekem rég van macskám, mégsem estem át a toxoplazma fertőzések. Nem ezen múlik, egy macska egész életében miután elkapta 2 hétig fertőz, utána nem fertőz. Ha negatív a kismama akkor tényleg oda kell figyelni idegen vagy kijárós macskára illetve nem jól mosott földdel érintkező zöldségekkel, gyümölcsökkel is el lehet kapni a nyers hús mellett.
2020. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
46%
Nem is tudom eldönteni, ki az "értelmesebb", te vagy az orvos...
2020. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

38. Héten hagytam ott. 12óra irodai munka volt.(8 órába bejelentve, hivatalosan annyi munkaidővel. Csak főnököm meghalt mikor 3hós terhes voltam, nyakambaszakadt minden. ) folyamat stresszeltem, idegeskedtem a munka miatt. De nem tehettem meg, hogy otthagyom. Probléma mentes terhességem volt, egészséges a fiam.

Ha akkor nen veszek össze az új főnökasszonyommal (nem szakmabeli, és folyamat kioktatni akart és kihasználta hogy a szívemen cipelem az ügyfelek sorsát) szerintem szülni is az irodából mentem volna.

2020. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
74%
Nekem belefért a rákészülés meg a pihenes a másodiknál is. A nagylányom járt óvodába fél nap, vagy kesobb egész nap is (mivel ugye az kotelezo..) én meg eljárkáltam szülésfelkészitőre, jógára, szoptatás felkészítőre, kismamatornara, stb. Szerintem ez olyan dolog, hogy aki akar annak belefér az idejébe. Persze nyilván, akkor ott az elsőszülött, de részemről szép nyugodt időszak volt mindkettő terhességem. (A másodiknál nekem nem volt téma ez a mikor menjek táppénzre dolog, mert meg gyesen voltam a naggyal)
2020. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%
10hétig dolgoztam keményedtem és nagyon fájt a pocakom, ha megerőltettem. Nem így terveztem, de most a baba az első és én el sem tudom képzelni, hogy valaki 8hónaposan dolgozik, 29hetes vagyok de egy itthon főzés, takarítás kimerít...
2020. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!