Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehetek veszélyeztete...

Mikortól lehetek veszélyeztetett terhes, ha olyan munkahelyen dolgozom, ahol hajolni és emelni kell?

Figyelt kérdés
5 hetes kismami
2008. jún. 16. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amint a nődokiddal megbeszélted!Ő bármikor ki tud írni ha szeretnéd!

28 hetes kismama

2008. jún. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


En a kereskedelemben dolgoztam mikor terhes voltam a lanyommal, ugyhogy tudom mirol beszelsz. En csak a 20. heten mentem tapenzre, de akkor is csak azert mert magzatvizvetelen voltam, es onnantol nem elmelhettem.

2008. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elvileg az elejétől, de azt a doki és te tudod mérlegelni, de nem szabad kezenként 5 kilónál többet emelni, ha ezmellett még probléma is van akkor azonnal táppénz, vagy a főnök ha megengedi könnyebb munkát is adhat, de ne kockáztass, mert most a napi 8 óra is 10 inkább és a 10 kiló is 15 mert úgyis elbírod..szóval itt mérlegelni kell, de utólag nagyon rossz lenne ha ez okozna bajt..mielőbb menj dokihozés mondd el mi a munkád, aztán ő eldöntheti, de kérheted a táppénzt te is.
2008. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A terhes nőket a tehesség alatt olyan munkakörbe kell helyezni-illetve olyan munkát végeztethet veled a főnököd- mely nem veszélyes a terhességedre. Ha úgy érzed, kérj könnyitett munkát. Köteles neked azt biztosítani...
2008. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen ez így van ahopgy előttem mondták,de addig nem érdemes szólni amíg nincs meg a kiskönyved mert kirughat!Addig nem véd semmi,hiába vagy terhes-sajnos ilyen a jogszabály,tehát próbáld kibírni és óvatosan csinálni a dolgokat amíg nincs kiskönyved-csak azért mert nem biztos,hogy ennyi idősen már megvan.Amúgy 12hetes korodig vagy köteles szólni a főnöködnek.Ha megvan a kiskönyv,a dokid bármikor kiírhat,sőt sztem ki is fog ha elmondod mivel foglalkozol.36hetes kismama
2008. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A kiskönyvnek semmi köze a dologhoz.

Azt amúgy sem vagy köteles mutogatni a munkáltatódnak,semmi köze hozzá.Ha dokihoz mész,kapsz egy leletet a terhességről,azzal tudod bizonyítani.Nem függvénye hogy legyen könyved.Az meg,hogy kirúghat-e a szerződésedtől függ.

Ha határozott idejű,nem köteles hosszabbítani akár terhes vagy akár nem.Sajna ezt tudom,mert így jártam.

Menj táppénzre akár holnaptól,ha úgy érzed.Ne kockáztasd az egészségeteket,mert ennyit semmilyen munka nem ér.


Jó egészséget,üdv

2008. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!