Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kérhetek a munkahelye...

Mikortól kérhetek a munkahelyemen könnyített munkát?

Figyelt kérdés
Kereskedelemben dolgozok, ált. 6-8-10 kg-os kartonokat emelgetek és egyre fárasztóbbnak érzem. A munkahelyemen még nem jelentettem be várandósságomat. A bejelentéssel egy időben kérhetem ezt? 10. hetet töltöm.
2011. jan. 9. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amint megvolt az ultrahang, amin megállapították, hogy az embrió életképes, azonnal be kellett volna jelentened és kérned a könnyített munkavégzést! Főleg az első trimeszterben nagyon kell magadra vigyáznod! Ha a munkaadó kötekedik, akkor menj el az üzemorvoshoz az uh eredményeddel, és ő biztosan nem fogja engedni, hogy nehezet emelj.
2011. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is kereskedelemben dolgozok, és amint kiderült hogy terhes vagyok elmentem a nőgyógyászhoz. Megállapították a terhességet. Mondtam a dokinak h sokat és nehezet emelek, ennyi elég is volt, írta a papíromra a táppénzre való ajánlást és már mentem is táppénzre. Az egy dolog, hogy így sokkal kevesebb fizut kapok, de inkább ez, mint hogy bármi baja legyen a picinek.

Sztem te is menj el mindenképp táppénzre!

2011. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Butaság táppénzre menni, hiszen egy csomó pénz kiesése feleslegesen. Könnyitett munka jár, amint szólsz és igy nem veszélyeztetsz semmit, viszont fizetést kapsz.
2011. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elejétől jár neked a könnyített munka, ha már tudod valamilyen papírral igazolni, hogy babát vársz.

[link]

2011. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!