Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gerincferdüléses kismamák,...

Gerincferdüléses kismamák, mennyire nehezítette meg ez a terhességet?

Figyelt kérdés
Sokat fájt a derekatok miatta? Esetleg romlott is az állapota? Hogy éltétek meg?
2020. dec. 10. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem pár hete fájdogal a derekam, mintha be akart volna csípődni, a jobb lábamba sugározva, három napja be is csípődött. Első nap felállni nem tudtam, négykézláb tudtam mosdóba menni, mára javult már, de még mindig fáj és ha ráállok a jobb lábamra belehasít a derekamba, csak feküdni tudok. Remélem el fog múlni, félek nehogy így maradjon, vagy rosszabbodjon. Nem vagyok amúgy túlsúlyos, lapos hasam volt terhesség előtt, de elég nagyot nőtt már a pocakom (nekem már hamar látszott, most akkora mint másnak 28-30hetesen) és nem bírja a derekam, pedig még csak 22 hetes vagyok. ☹️
2020. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hány fokos a ferdeség?
2020. dec. 10. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem S alakú a gerincferdülésem van, az egyik oldalam így alacsonyabban van, mint a másik (vállam, csípőm). Még iskolás koromban voltam vele ortopédián, akkor jártam gyógytesire, de nem sokat ért. Nem tudom megmondani most hogy állhat, vagy hogy ez okozza e ezeket a tüneteket, vagy csak a baba nyom valami ideget, de a tanárom mindig úgy tett, ha terhes leszek olyan lesz a gerincem, mint a ropi, lehet erre célzott. 😕

1-es válaszoló

2020. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kötelező vizsgálatok során erről is lehet beszélni az orvossal? Vagy továbbküld ortopédiára? Hogyan követhetném nyomon a saját változásaimat?
2020. dec. 10. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet neki említeni, az én orvosom csak legyintett rá, bár mondjuk jót még róla nem hallottam. Bakteriális fertőzésre is gomba elleni kúpot írt fel egyszer pár hete, ügyeleten kaptam rá megfelelő kúpot. 🤦‍♀️

Sajnos őt rendelték ki, nincs fogadott orvosom.

2020. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes módon annyira nem viselt meg a terhesség, azt hittem, nehezebben fogom bírni. Viszont most, a második terhességnél már rosszabbul bírom. Lehet az oka, hogy nagyobb a magzat vagy hogy a kétéves gyereket is el kell látnom.
2020. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy egyáltalán nem volt vele bajom. Scheuermann kórom van, meg egy 3 ívű gerincferdülésem, milliió helyre jártamm mindenféle gyógytornákra, jógára, gerinc borzalmakra, de semmi nem segített érdemben. Viszont, ameddig terhes voltam, semmi bajom nem volt vele, pedig előtte azért 8-10 kg-kat már nem emeltem meg szívesen. Most 11 kg a fiam, és mostanra kezd néha nap végére kikészülni a hátam.
2020. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt annyira nehéz. Inkább most. Három hónapos a kicsi és igen súlyos 8 kg. Inkább attól fáj a hátam. A derékfájás meg a terhességgel jár sajnos.
2020. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hűha nekem nagyon durván fájt a hátam és a derekam, volt olyan hogy a szobából csak négykézláb tudtam ki menni a kocsihoz hogy injekciót kapják a brutal derék fajasra, 34 hetesen, de még az se hatott. Onnantól végig fájt a derekam. Ja és a szülesi fajasokat is a derekamba éreztem, ez volt a grátisz 🤔😁
2020. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!