Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így ez okozhat gondot?

Így ez okozhat gondot?

Figyelt kérdés
11 hetes kismama vagyok első babával.Már tervezéskor szedtem a folsavat.Kb. 8. hét óta szedem a femibion 1-et, de nem hagytam abba a folsavat sem, rutinszerűen bevettem.Aztán beszélgettem az egyik barátnőmmel minden féléről és a vitaminok is feljöttek, mondtam, hogy miket szedek.Ő mondta, hogy igazából nem is kell a folsav már, mert a femibionban benne van a megfelelő mennyiség.Akkor most rosszat csináltam?Lehet valami gond emiatt a babával?Nem tudok aludni sem, ezennkatrogok már órák óta.

2020. dec. 17. 01:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elirásért: ezen kattogok
2020. dec. 17. 02:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 3 mg folsavat szedtem minden nap a terhességem alatt a szülés napjáig, hogy védjük a babát, mert epilepsziás vagyok, amire antiepileptikumot szedek. Az elég sok. 3 hónapos a lányom, itt alszik mellettem, semmi baja. A kettő együtt hány mg/ug?
2020. dec. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kettő együtt 3.8 mg (folsav 1 szem + femibion 1 szem)Sok helyen azt olvastam, hogy nem lehet túladagolni a folsavat, mert amit nem használ fel a szervezet, az vizelettel távozik, na de mégis kiváncsi lennék tapasztalatokra vagy hogy valaki szedte-e a kettőt együtt.
2020. dec. 17. 02:27
 4/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. A lényeg, hogy 3 mg folsav mellé még Ladeevit multivitamint is szedtem, ami szintén ttalmaz folsavat és engedték, hogy szedjem.
2020. dec. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, kérdezz rá mindenképp, de én is 3.8-at szedtem az utolsó napig. Az orvosod/védőnő, de akár a gyógyszerész is tud választ adni, hogy tudj aludni éjjel.
2020. dec. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz tőle. A folsavat nem lehet túladagolni. :)
2020. dec. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem probléma, mert az emelt szintű folsavat a korai magzatfejlődési rendellenességek kivédésére szedetik az első trimeszter végéig, és a nagyobb mennyiségekre (3-6 mg) erősebb megelőző hatást igazoltak.
2020. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!