Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel lehetne kezelni ezt?...

Mivel lehetne kezelni ezt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 hetes kismama vagyok. Aranyérre mindig is hajlamos voltam, de mivel csak párszor jött elő nem fordítottam rá nagy figyelmet.


Most azonban vastablettát kell szednem ami székrekedést okoz. Emiatt gyakran friss vért látok székelés után a toalett papíron, néha nem is keveset. A doki azt mondta kezeljem reparonnal. De miután a székrekedés állandóvá vált, így a probléma mindig jelen van, hiába kenem. Max nem fáj..


Próbálok helyesen táplálkozni de emellett is sajnos elég vashiányos lettem - így nem hagyhatom el a tabletta (maltofer) szedését.


Mit javasoltok? Mivel lehetne ezt enyhíteni? Ez egyébként biztos, hogy aranyér? Sosem vérzett még, vagy legalábbis ennyire nem.


Köszönöm mindenkinek a választ :)



2020. dec. 19. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is biztos hogy aranyér, lehet végbélrepedés is arra meg nem jó az aranyérkenőcs.
2020. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mellé fájdalom is jár (nem is kicsi), akkor inkább repedés lesz. Én 6 hetes terhesség óta szenvedek vele.

27+5 hkm

2020. dec. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz az aranyér miatt, de nem biztos, hogy van, szerintem szedj Detralexet. Azt terhesen is lehet. Nekem nagyon durva, fájdalmas külső aranyereim lettek, szülés közben pedig persze még jobban kijöttek, szóval érdemes figyelni a megelőzésre. Esküszöm, jobban fájt, mint a gátseb.
2020. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 könnyen lehet, hogy az mert nem a "megszokott" aranyeres tüneteim vannak. Azoknál szószerint éreztem hogy "kint"van, fájt ülni, mosdóba menni. Vérezni nagyon ritkán vérzett


Most pedig csak székeléskor fáj, és nem is kicsit plusz eléggé vérzik. Ha kihagyok a vastablettából kínomban pl 2 -3 napot, azonnal jobb. -de nyilván az eredményeimen ez meg is látszott, tehát nem hagyhatok ki így napokat.

2020. dec. 20. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:

egyél több rostban gazdag ételt,szilvalekvárt, egy kevés kávét is ihatsz, ha nincs magas vérnyomásod, illetve fogyassz rengeteg folyadékot..

Esetleg gyógyteák közül is van enyhe hashajtó hatású..

2020. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én alapból nagyon vashiányos vagyok, ezért éveken át próbáltam kialakítani valamilyen kezelési módot, amit az emésztőrendszerem is elvisel és szinten tartható vele a vasam. A vastabletta kiesett, mert nem bírja nekem sem az emésztésem. A mentőverzió a "májevés". Igyekszem kacsamájat enni legalább hetente/kéthetente egyszer. Ha nincs kacsamáj (pecsenye, mert abban van a sok vas), akkor csirke is megfelel heti 1-2×. De még így is tartottam tőle, hogy a babától le fog menni a vasam. És nem ment le! 2. trimeszteri labor szerint - ha nincs is az egekben - azért bőven a határérték felett van. Alaposan utánanéztem annak is, hogy nem kockázatos-e a máj és végül is azt találtam, hogy van pár bulvárhír, ami szerint igen, de szakmailag nem az. Amit még csinálok, mert vastabletta nélkül is néha eléggé "megszorultam", hogy almarostot eszek, napi 1 evőkanállal joghurtba keverve. Illetve végbéltáji panaszokra (legyen az esetleges kirepedés vagy aranyér) a HemoStop gél maxot használom.
2021. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!