Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felesleges lenne C vitamint...

Felesleges lenne C vitamint szednem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg Progeszteront, Femibiont, Maltofert (vas) és Magnerotot szedek. Arra gondoltam, hogy az influenzaszezon miatt ezt kiegészíteném C vitaminnal. Felesleges lenne? Nem vagyok beteges típus, nem emlékszem, hogy hány évvel ezelőtt lett volna akár csak egy kicsi lázam is.


27+5 hkm



2020. dec. 20. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a c vitamin soha nem felesleges.
2020. dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne felesleges? Most egyébként is alap a sok C+D vitamin.
2020. dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
En vegig szedtem 1000mg-ot. Az elso feleben mellette rendes varamdositamint is,azutan azt letettem. Onnantol csak d,c,folsav es maltofer ment. Amugy valahol olvastam,hogy terhesseg alatt veszelyes lehet a sok c vitamin,de szerintem az marhasag.
2020. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ajánlotta a dokim és a d-vitamint is kiemelten mostanság.
2020. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

#4,es vagyok: az egy dolog, h.nem vagy beteges típus, de terhesség alatt gyengébb az immunrendszer. Nehezebben keveredik ki egy egyszerűbb megfázásból is.

Én sem szoktam elkapni semmit, mégis 5hónapos terhesen 39fokos lázam lett vlmi vírustól és napokig ágyban voltam.

2020. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Terhesen 3000 mg C vitamint szedtem naponta, egész terhesség alatt nem voltam beteg.
2020. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a mértékletességre figyelj.

C-vitaminból a terhes nők számára ajánlott napi bevitel minimálisan 80-85 milligramm. Extrém nagy mennyiségű (több mint napi 2000 mg) C-vitamin fogyasztása a terhesség alatt egyes vizsgálatok szerint növelheti a koraszülés kockázatát.


A femibionban van c vitamin?

Egybekent is a vas felszivodasahoz kell a c vitamin

2020. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A Femibionban nem láttam feltüntetve. Most 1000mg rágótablettát vettem, azt írja, hogy napi 1 ajánlott.
2020. dec. 20. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
8%
500mg ot mondott nekem a dr nő. 1000mg sok mert valami lerakódáyt okozhat majd az anyatejben vagy mi. Azt mondta 500mg ot szedjek.
2020. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A sok lepontozónak...

Béres C vitamin betegtájékoztató:

“ A C-vitamin terhes nőknek az ajánlott adagban (100 mg/nap) biztonságos. Azonban terhességben nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű (1000 mg/nap feletti adagban) C-vitamin fogyasztása. Egy vizsgálatban kimutatták, hogy terhes nőknek a második trimesztertől a szülésig adott 1000 mg/nap C-vitamin adag mellett fokozódott az alacsony (< 2,5 kg) születési testtömeg kockázata.”


C vitamint nem csak táplálék kiegészítőkkel viszünk be a szervezetünkbe...

2020. dec. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!