Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is felesleges?

Szerintetek is felesleges?

Figyelt kérdés
Ebben az evben szeretnenk babat a parommal. Kb egy 4 honap mulva fogunk probalkozni.En a mai nap elkezdtem vitamint szedni. Gravida terhes vitamin. Csak a biztonsag kedveert. Hetente 2 szemet fogok belole bevenni. Parom szerint meg felesleges vitaminozni. Szerintetek?

2018. ápr. 11. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Sok vitátok lesz még. :)
2018. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
A teherbeesés előtt van értelme a vitaminnak kb. a 12. hétig, megelőzi a velőcső záródási rendellenességek többségét.
2018. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Felesleges, folsavat szedjél, és bármilyen multivitamint, terhesen válthatsz terhes vitaminra, de nem túl jó minőségűek és kevés bennük a vitamin, ásványi anyag.
2018. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Kezdődnek a gondok. Egymillió megosztó kérdés vár rátok! Kitartás!


(Szerintem fontos. Mások szerint nem. De nekünk volt nyitott gerinc a családban, akkor is szedtem volna, ha a páromnak nem tetszik. De szerencsére egyetértett.)

2018. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Én is Gravidát szedtem babatervezéskor, aztán 6 hetesen váltottam Femibion 1-re, 13 hetesen Femibion 2-re. Egészséges a babánk.

Ha téged megnyugtat, szerinted szedd, nem felesleges!

2018. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Folsavat szedtem mindkét baba előtt. Terhesség alatt Gravidát. Igazából nem árt, de nem is használ, mármint max te több vitaminhoz jutsz de a nemlétező baba nem, és előled sem vesz el hogy pótolnod kelljen, hisz még nincs! Ha meglesz a baba a méhedben, onnantól már lesz valódi értelme a terhesvitaminokat szedni.
2018. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha abból indulok ki hogy 2,5 évet vártunk a babára,akkor tényleg felesleges lett volna ennyi ideig terhesvitamint szednem.

Ártani úgy egyébként nem árt,de jobb se lesz tőle.

2018. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenféle hiányod van, akkor jól jöhet, hogy feltöltsd a szervezeted vitaminokkal és ásványi anyagokkal, ellenkező esetben a folsav elég. De amúgy ártani nem ártasz vele... feleslegesnek meg akkor felesleges, ha amúgy is beviszel minden fontosat. Egészségtelen táplálkozás mellett meg mindenkinek ajánlott multivitamint szedni, most hogy kismamavitamin vagy nem, teherbeesés előtt teljesen mindegy..
2018. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, egyenlore talan egy kis vas hianyom van de amugy semmi mas. Inkabb majd a baba tervezes idoszakara hagyom a vitaminozast. Koszonom a valaszokat. :)
2018. ápr. 12. 07:30
 10/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Igen, felesleges a terhesvitamin úgy, hogy még el se kezdtétek a projektet.

Különösen, hogy - szubjektív véleményem szerint - ez a fajta készítmény csak egy túlárazott multivitamin, amiből ugyanúgy nem szívódnak fel az ásványi anyagok, mint a többi jóval olcsóbb multiból, hiszen elköveti ugyanazokat a hibákat, hogy egymás felszívódását akadályozó ásványi anyagok vannak benne és rosszul felszívódó vegyületek formájában, pl. magnézium-oxid, kalcium-karbonát (=mészkő).


A vasra viszont érdemes lenne rámozdulni, mert az nagyon könnyen változik - tapasztalatból mondom - vagyis ha most alacsony, könnyen még alacsonyabb lehet, de akár tartósan meg is emelheted. Ennek a legegyszerűbb módja a májas dolgok fogyasztása hetente-kéthetente egyszer. Ha mesterséges úton pótolnál, arra két lehetőség van: vényköteles vas vagy tápkiegészítő. Ha az utóbbit választod, akkor jól felszívódó vasat válassz és reggel, éhgyomorra, C-vitaminnal szedj be 3-4 darabot naponta-kétnaponta. Ugyanis még a jól felszívódó vas is csak nagyon kis mennyiségben hasznosul.


Még a D-vitamin is jól jöhet, különösen ha nem vagy eleget napon, de az fogantatástól amúgy is javallott, mert elengedhetetlen a csontfejlődéshez. Előtte pedig az immunrendszerednek.


Folsav csak a tényleges próbálkozás megkezdésétől kell ennek a gerincfejlődési rendellenességnek a megelőzésére és a folsav betegtájékoztatója szerint 3-6 mg kell, mert nagyobb számban bizonyult hatásosnak, mint a korábban ajánlott 0,8.

2018. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!