Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan szedése mellett...

Utrogestan szedése mellett volt valamelyikőtöknek mégis Missed Abortusza?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor derült ki és mit mondott a doki?
2010. aug. 13. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Körülbelül 7. héten barnáztam. Felírt a doki Utrogestant.

A 9. héten minden rendben volt, de azért szednem kellett tovább.

13. héten már nem volt szívhang, és valószínű a méretéből, hogy már 10 hetesen elhalt.

Nem tud erre az orvos mit mondani. Sokszor előfordul.

Rá 2 hónapra terhes lettem, és született egy gyönyörű kisfiam.

2010. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom. És gratulálok is.

Terhestüneteid voltak? Véreztél a 7. héttől?

2010. aug. 13. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A barnázás megszűnt. A terhes tünetek megvoltak továbbra is.

Borzasztó volt. Ráadásul csütörtökön vették észre és csak hétfőn volt műtét.

3 hete halott babával a hasamban még 4 napot kellett várnom. Borzasztó volt. Minél előbb terhes akartam lenni. Ha nem jött volna össze biztos bedilizek.

A fiam után volt egy spontán vetélésem is. Azt is művi úton fejezték be.

Most egy darabig nem szeretnék terhes lenni :-(

2010. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 7 hetesen mentem dokihoz. Barnáztam eléggé. Kaptam rá utrot. Még nem volt szívhangja az embrionak, és kisebb is volt, ezért egy hétre rá hívott vissza. Egy héttel később már volt szívhang, de ennek ellenére 2 napra rá erős vérzés kezdődött. Kórházba mentem, úgy volt, hogy műtét, de mivel késő este mentünk be, vártak vele reggelig. Reggel néztek egy uh-t, amin már látszott, hogy teljesen kiürült magától. A doki azt mondta, hogy ez sajnos igen gyakran előfordul. Az utrogestan csak akkor segít, ha sárgatest rendellenesség okozza a vérzést. Ha viszont az embrioval van valami gond (kromoszóma rendellenesség, vagy nem ágyazódott be jól) akkor ugye nem segít. :(

3 hónap múlva próbálkoztunk újra, terhes is lettem, és azóta meg is született a kislányom (a 2. :))

2010. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hetesen mentem be ügyeletre vérzéssel, két teszt is mutatta a terhességem, de mivel olyan későn kaptam nőgyógyászhoz időpontot, így ez kimaradt, s az volt a válaszuk, hogy biztos nem vagyok az. Egy hetet késett a mensim, hiába mondtam, h nekem pontosan 25 naponként van, s két teszt is egyértelműen kimutatta. Annyit mondtak, ha meg akarok nyugodni feküdjek be, mivel késő este volt, s reggel megnézik. Vérvétel, uh alapján megállapították, hogy 5 hetes vagyok. Nekem szerencsére hamar elmúlt a vérzés. Este 7kor jelentkezett, s hajnalban abba maradt, úgy, hogy csak pecsételgettem s barnázás volt. Utrogestramot írtak fel (3*2), aztán másfél hét múlva 2*1-re csökkent az adag. 12 hetes uh-n mondta a doki, mivel semmi nem volt azóta, hogy szedjem hétvégéig, aztán a hétvégétől 1*1-re csökkentsem, s 4 nap múltán hagyjam abba a szedését. Majd 13 hetesen ismét vérzés (akkor kicsit több, de másnapra elmúlt, majd időszakonként még egy hétig pecsételgettem, s azóta semmi), arra fogta az orvos, biztos azért mert csökkentette az adagomat. S vissza állt 2*1-re, majd 15 hetesen hagytam abba. Azóta se volt vérzés. Nekem annyit mondott, hogy 12 hétig ajánlott, aztán már nem segít, s csak abban az esetben írják fel tovább, ha 12 hét előtt volt vérezgetés, mert akinek 12 hét után kezdődik, annak nem segít. Nekem azt mondta, azért kell szedni, mert a vérezgetést, s barnázást sárgatest elégtelenség okozza, s az utrogestam megakadályozza a vetélést.

16+3 hetes km

2010. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem a doki azért írta fel, mert nem volt az elmúlt egy évben egy normális ciklusom sem. 5-7 napig barnáztam előtte, de senki nem akart hormonvizsgálatot csinálni, mondván, hogy ez lehet a szüléstől.

Lényeg, hogy egyből, ahogy akartuk, sikerült, de én rettenetesen félek, hogy sárgatest elégtelenségem van, ezért írta fel.

Nem véreztem eddig hál isten egyáltalán, most vagyok 9 hetes, remélem minden rendben van a kisbabával.

Főleg attól félek, hogy elhal és észre sem veszem.

2010. aug. 13. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én lombikos voltam, ezért adták nagy dózisban (napi 8) az utro-t. 7 hetesen kezdtem pecsételni, 10 hetesen véreztem, most meg már egy éves elmúlt a kislányom, szóval nem lett baj, szerencsére.


A szintén lombikos barátnőm 8 hetesen kezdett barnázni, pár napra rá írt a kórházból, hogy meghalt a babája.


A dokim (genetikus) anno azt mondta, ha ilyen korai az elhalás, annak a legtöbb esetben fejlődési rendellenesség az oka, tehát jobb is így valószínűleg. Mármint a gyereknek.

Azért az én szívem így is fáj a barátnőmékért, 6.programjuk volt.

2010. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!