Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet enni terhesseg...

Mit lehet enni terhesseg idejen es mit nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elsosorban boldog uj evet kivanok mindenkinek!

Azt hallottam, hogy terhesseg idejen nem lehet enni pl kaposztat,karfiolt,bab, borso stb.

Viszont en ugy tudtam eddig,hogy csak akkor nem lehet ha az anyuka szoptat mivel begorcsol tole a pici.

De hogy terhesseg alatt se az mennyire igaz? :o

7hkm


2021. jan. 1. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Vàrandòsan ès szoptatàs alatt is lehet enni ezeket.

Vàrandòsan azok az ètelek nem ajànlottak, amik fertőzest okozhatnak.

Nyers hùs: bifsztek, vagy nem àtsült marhaszelet. Nyers tojàs, nyers tej, vagy ami ezeket tartalmazza.

Alkoholt vàrandóssàg ès szoptatàs alatt is csak mèrtèkkel ajànlott fogyasztani.

Szoptatàs alatt a baba hasa bizonyos ètelektől fàjhat -màrmint az anya àltal megevettektől. Egyènileg kell figyelni, hogy okoz-e gondot, ès ha nem ,akkor nyugodtan lehet enni. Ilyenek a puffasztò, vagy aprò magvas ètelek, gomba, tej.

2021. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Majdnem mindent ehetsz, amiket felsoroltal, nem értem miért ne lehetne, gondolj bele, nagyanyáink mit ettek? Biztosan nem olvasták a guglin, hogy nem lehet ☺️


Amire vigyázni kell, a nyers tojás (szalmonella miatt), a nem rendesen hőkezelt ételek, pl tatarbifsztek, a nem pasztorozott tej, a penészes sajtok. A májat sem ajánlják, merthogy az ugye kivalasztja a szervezetből a méreganyagokat.


Bdog babavarast!

2021. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2021. jan. 1. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Én is ettem mindent.


A lányom is mindenevő lett és kedvence a hüvelyesek, borsó, bab, lencse, zöldbab... 😁


Ahogy írták a nyers, pasztörizalatlan termékekkel kell vigyázni.

2021. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen itt értesülök róla, persze utólag, hogy mi mindent szigorúan tilos és életveszélyes enni. Amit nekem elmondott a védőnőm, azok a nyers húsok, a tonhal módjával, nyers tojás. Se semmilyen sajtot, se mézet, se az általad leírtakat soha senki nem említette és őszintén szólva túlzásnak is érzem, a történelem során soha nem volt lehetőség válogatni, mégis születtek egészséges babák. Sőt, nagymamám gyerekorvos volt Ceausescu Romániájában, 30 éves praktizálása alatt a maihoz hasonló arányban születtek beteg babák, vagy vetélt el egy terhes nő. A bölcsőhalál létezését el sem ismerték akkoriban, nagymamám egyszer sem találkozott ilyennel. Pedig nem volt légzésfigyelő, pláne tiltó lista, hogy mi mindent ne egyen a kismama, örültek, hogy volt mit enni. Szóval azért nem kell 9 hónapon át tartó szigorú diétát tartani, mosd meg a zöldséget rendesen, ne egyél tatár beefsteaket, csökkentsd a koffeinbevitelt és persze no alkohol.
2021. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag hőkezelve bármit lehet enni. A nyers ételekkel kell vigyázni: tojás (beleértve az olyan sütemények, amelyeknek a krémje nem főtt és van benne nyers tojás), füstölt húsok/halak/szalámi és penészes sajtok. Ezeknél nagyobb a szalmonella fertőzés, ételmérgezés kockázata, ami terhesség alatt veszélyesebb. Csapvíz fogyasztható, de csak vezetékes vízből, vidéken kútvíz nem javasolt még főzéshez sem. A zöldségeket, gyümölcsöket pedig alaposan meg kell mosni, hogy ne maradjon földes.


Ezen kívül egyéni, hogy ilyenkor kinek mit bír a szervezete, mi okoz puffadást vagy éppen székrekedést. (Én most várandósság alatt lettem laktóz érzékeny.) De azzal a babának nem ártasz, csak neked kellemetlen.

2021. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!