Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, nem...

6 hetes terhes vagyok, nem érzem rosszul magam. Reggel kívánom a kávét, napi 5-6-szál cigarettát elszívok. Jobban ártok a babának, ha kívánom és nem dohányzom?

Figyelt kérdés
Ez már a második terhességem,elsőnél nem volt gond még a kávé,cigi illatától is rosszul voltam.Most semmi bajom sincs.Mit tegyek??
2007. dec. 19. 08:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Itt szerintem nem fogsz olyan választ kapni,h ez jó,így csináld.A reggeli kávé nem gond,néha én is megiszom egyet,amikor nagyon nyomott vagyok.(Azt hiszem napi 1-2t még szabad.)

Viszont a cigi...fejlődési rendellenességeket hagyjuk,amit okozhatsz vele,de nagyon megnöveled az esélyét a halvaszületésnek,és a csecsemőágyi halálnak.Nem jut elég vér a kicsinek a pocidban,mert a cigiben lévő méreganyagok tönkrevágják a méhlepényt.

Mindezt úgy mondom,h én is dohányoztam a hetedik hétig,akkor derült ki,h baba,akkor kezdtek el jelentkezni az első rosszullétek.Mióta túl vagyok az első trimeszteren néha eszembe jut,h jó lenne rágyújtani,de aztán gyorsan kiverem a fejemből,és inkább elrágok néhány mandarint.H mit okozott az első hét heti cigi?A 16.hétig le volt maradva a pici egy héttel a társai mögött,pedig én sem szívtam sokat.Napi 1-2 szál.

Neked kell mérlegelni,h akarod-e,de ha gondolod olvass után,hogy mit okoz a bagó a babának.Ezekután meg azt mondom,h nem lehet olyan ésszerű mérlegelés,aki azt mondja,h dohányzik tovább.

2007. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb szokj le a cigiről. A 12. héttől veszi át a méhlepény a kicsi táplálását, addig a sárgatest hormon táplája. Beszéld meg az orvosoddal a leszokás módját. Van aki azt mondja, hogy ne m jó egyből letenni, mert az ellenméreg még termelődik egy darabig a szervezetben akkor is, ha nem szívod a cigit.

Én pl egyik napról a másikra tettem le a cigit, 1 évvel a kicsilányom foganása előtt. De nálad most más a helyzet, mert már a pocidban van a baba. Mindenképpen beszélj erről a dokiddal, mert ő tudja, hogy jobb leszokni terhesség alatt.


Szorítok, hogy sikerüljön, vigyázz magatokra.

2007. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

Biztos, hogy a dohányzás nem jó. Csak ajánlani tudom, hogy mielőbb tedd le. A baba jobban jár, ha kívánod kicist, minhta szívná ő is, főleg az első időszakban, mikor a legfontosabb az egészsége.

Napi 2 kávét megengednek, abból nem hiszem, hogy gond lenne.

Drukkolunk, éljetek egészségesen!!

2007. dec. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Szia...en megertem a dohanyosokat mert en is dohanyoztam nem is keveset. Azt mar nem tudom megerteni, hogy valaki terhesen dohanyzik!!!!!!!!!!!!

Edes istenem...nem vagy egyedul...gondolj arra a kis lenyre aki benned fejlodne de te nem igazan engeded..miattad nem jut oxigenhez..miattad szenved..amiatt, hogy te elnyulj es nyugisan elszivd azt a K**** cigidet.

Lehet, hogy miattad maris beteg.....vagy ha meg nem akkor nagyon nagyok az eselyei, hogy az legyen.

Feleloseggel tartozl mar most az eleteert...mi lessz kesobb ha most se tudod megadni a minimalisat neki? Oxigent?????

Fogd mar fel, hogy egy elet van benned!!!!!!!!!!!!!!!

S nekem ne mondja senki, hogy egybol nem lehet letenni a cigit..majdnem egy csomaggal szivtam naponta es 3 hetes voltam amikor ugy letettem, hogy eszembe se jut!!!! Nem is akarok hallani egy olyan dologrol aki arthat annak akit a legjobban varok a vilagon!!!!

S azt se mondjatok, hogy durva vagyok mert van akinek csak ez hasznal!!!!...Van akinek meg ez sem!!!!!

2007. dec. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
32%

Szia!!

Én nem mondom azt hogy egészséges meg normális a terhesség alatti cigizés, de én pl 8 hetes terhes voltam mikor kiderült hogy kisbabám lesz előtte sem dohányoztam sokat napi 5 szálat, és nem voltam rosszul semmi bajom sem volt nem tudtam lerakni aki dohányzik az tudja hogy nem lehet letenni csak ugy! Beszéltem az orvossommal aki azt mondta hogy ne tegyem le mert sokkal jobban árt a babának csak csökkentsem én napi 2-5 szálat szivtam végig és egészséges nagy babám van, semmi baja sincsen, ezek rémhirek hogy bölcsőhalál, meg halva születik nem ettől lesz beteg a baba és a fejlődési rendellenesség genetikailag van nem a cigitől!

Nem egészséges és nagyon gusztustalan dolog szerintem is, főlkeg nagy pocakkal de mondom én nem tudtam letenni és semmi baja a babának!


Szerintem amit a kismama kiván azt meg kell adni a szervezetnek!!!

Sokan nem vallják be meg tagadják de a terhes nők 70 %a végig dohányozza a terhességhét és egészséges szép babáik vannak!

2007. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én Anyukám végig dohányozta velem a terhességét. Nem lett bajom, de a függőség nálam is kialakult, és igenis van öszefüggés. Lehettem volna későbbiekben aszmás vagy bármi. Nem feltétlenül a születés pillanatában jön ki. Én 18 évig diohányoztam, és mikor megtudtam, hála 2 hetesen, egyből letettem. Nagyon hiányzott igen, én sem voltam soha rosszul, mégcsak nem is émelyegtem. Úgy voltam vele a kisbabámat nem tudom megkérdezni akar-e dohányozni, de ha megtudnám, tuti nemet mondana. Ki van nekem szolgáltatva, egy velem, miért ártsak neki? Én mindennél jobban szeretem ŐT, nem füstölném be. A hőzöngő hozzászólónak meg üzenem, hogy meditáljon többet, mert ilyen idegállapotban nem jó végig csinálni a 9 hónapot. A lesz pedig egy sz! Üdv, egy 32 hetges kismama
2007. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem aki terhesen azon gondolkodik hogy letegye-e a cigit vagy sem annak nem kéne gyereket szülnie.Azokat sem értem akaik ráadásul még biztatják is a kismamákat,hogy dehogy is baj ha cigiznek!Milyen felelőtlen hozzáállás ez???Én 12 évig bagóztam,de nem volt kérdés hogy letegyem-e amikor megtudtam hogy babát várok.Itt is olvasom hogy nem lett baja a babának a cigitől de mi van ha igen????A gyerek esetleg asztmásan vagy más betegséggel élje le az életét,mert az anyja olyan önző hogy csak magára gondol?Ha valakinek a saját érdekei a fontosabbak az még maga is gyerek,és az ne szüljön!
2007. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Széyellje magát az,aki azt írja,hogy képtelen letenni a cigit!!!

Azért,mert most jól van,később lehet beteg,pl. asztmás a Te FELELŐTLENSÉGED miatt,persze nem kívánom neki.

Én is erős dohányos voltam,napi egy-másfél doboz simán elment.

4 hetesen megtudtam,hogy babát várok,úgy kivágtam a cigit,hogy csak nyekkent.

Ha én le tudtam tenni a KISBABÁM EGÉSZSÉGE érdekében,akkor mindekinek menni fog.

Lehet,jogy van olyan "mázlista",akinek a babája nem lesz beteg a bagótól,de lehet,hogy te nem lesz az.

Hogy nézel majd tükörbe???

2007. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Az ember esze megáll,amikor ilyet olvas.Hihetetlen,hogy 2007-ben,még mindig léteznek ilyen felelőtlen,önző,buta emberek.Ez a tipikus primitív emberek között elhangzó szlogen,hogy "jobban ártok a babának ha kívánom és nem dohányzom..." Felhábirító!Ha már (Kedves kérdést feltevő),van interneted,legalább vedd a fáradtságot és járj utána!!!Ha van benned némi józan paraszti ész,olvasd el mégegyszer a kérdést amit feltettél,aztán nézz a tükörbe,és szégyeld el magad!

Egy 5 hónapos kisanyuka!

2007. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem itt az ideje abbahagyni a cigizést. Én is a hatodik héten hagytam abba (akkor derült ki a baba). Persze a fokozatos leszokás nem nagy gond, de ezt az orvossal beszéld meg. Én terhesen összesen 4 szál cigit szívtam el, ez akkor volt, amikor a gyerek apja lelépett és sík ideg voltam , ennyi kellet a nyugalom érdeében, de ennyit és nem többet. Tehát nem napi négyet, hanem összesen négyet. És makk egészséges a kisfiam, egy éves múlt, és amióta nem szopizik, ismét vígan pöfékelek (tudom, undorító féreg vagyok még így is, de ennyi jár :P)
2007. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!