Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, nem...

6 hetes terhes vagyok, nem érzem rosszul magam. Reggel kívánom a kávét, napi 5-6-szál cigarettát elszívok. Jobban ártok a babának, ha kívánom és nem dohányzom?

Figyelt kérdés
Ez már a második terhességem,elsőnél nem volt gond még a kávé,cigi illatától is rosszul voltam.Most semmi bajom sincs.Mit tegyek??
2007. dec. 19. 08:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Szerintem mindenkinek a saját felelősságe az, hogy leteszi a cigit vagy sem (tudatában annak, hogy babát vár. Én is dohányoztam, nem sokat napi 5-8 szálat, de én is letettem, bevallom nagyon hiányzik, de fontosabb a baba mint az hiányérzetem. De az is igaz, hogy nagyon sokan dohányoznak a terhesség alatt, és hát persze , hogy nem tesz jót ez 100%, de én a nagyon nagy dohányosokat is megértem akik csak csökkentik az adagot. És persze ne veszélyesztessük babánk egészségét, de úgy komplexen a világban annyi minden van ami SZERINTEM legalább annyira káros mint pár szál cigit. De tényleg annyi mérget viszünk be a szervezetbe, hogy azt fel sem tudjuk fogni. Szóval, az én véleményem az, hogy ha valaki le tudja tenni azt tegye le, akinek meg kell a napi 1-2 szál az meg tegye azt. (még orvosoktól is hallottam, jobb mintha elvonási tünetei lennének a kismamának). De csak SAJÁT VÉLEMÉNY. Nem kell vele egyet érteni.

2007. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%

Ezt a netrol masoltam ki neked :

Dohányzás és terhesség

Magyarországon a várandós anyák 16%-a

dohányzik!

Placenta tömege csökken – hipoxia

Kisebb súlyú magzat születik, koraszülés

spontán vetélés következik be

Születési rendellenességek (nyúlajak,

farkastorok, szív fejlődési rendell., Down sz)

Hirtelen csecsemőhalál szindróma

Ezutan dontsd el te hogy mi arthat jobban a babadnak ha dohanyzol vagy ha kivanod. Valoban nem minden dohanyzo kismamanak a magzataval tortennek meg ezek de nem hiszem hogy erdemes kockaztatni. Sok egezseget minkettotoknek!

2007. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%

Szia Kedves Kérdező!

Az előttem hozzászólónak üzenem, jobban nézzen körül és ne a neten már bocsi mert a down szindróma, a nyúlszáj és hasonló genetikai betegségek nem a dohányzástól vannak!!!!

A dohányzástól a koraszülés esélyét növeled, illetve a méhlepény időelőtti elöregedését!

Nem egészséges sőt nagyon gusztustalan ha a dohányzol terhesség alatt...de ez mindenkinek a szive joga és azért mert ráijesztünk valakire még nem fogja letenni a bagót!

De ezt jobb ha tudod hogy a dohányzás nem okozója a GENETIKAI BETEGSÉGEKNEK!!!!!!!!!!!!!!!

2007. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Annak a válaszolónak üzenem aki azt írta amit kíván a kismama azt meg kell kapnia így szerinte a cigit is.Ha heroint kíván azt is szabad?????Gondolkodjon már egy kicsit.
2007. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Én csak annyit írnék, hogy akinek a cigi fontosabb mint a gyereke, arról megvan a véleménye a társadalomnak. A szomszédasszonyom nagy pofával kiabálta hogy majd Ő megmutatja a világnak hogy napi 1 doboz cigi mellett sem lesz semmi baja a picinek, mert a másikkal sem volt semmi gond! A vége az lett hogy a baba halva született ő trombózist kapott, és majd nem ő is ráment. Ennyit arról hogy kellene e cigizni vagy sem. Nő szájában amúgy is undorítóan néz ki a cigi. A te döntésed hogy baba, cagy cigi. Ha a cigit választod, akkor inkább ne szülj. Hogy fogsz kinézni majd ha tolod a babakocsit, és kilóg a képedből a cigi??? Ja és majd az utcai vélemények, amiket sokszor hallasz majd az utcán! A mai napig amikor ilyenekt látnak olyanokat mondanak amit inkább már nem írok le!!!
2007. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

[link]

Nézdd meg ezt.

Ja, és ne halgass senkire, mindenki azt gondol, amit akar, még te is!!!

Az, hogy egy egyesek ennyire lenézik, a saját lelki szegénységüket bizonyítja. Kétlem, hogy nekik ne lennének apró titkaik...Könnyű másokat vádolni!

Én nem dohányzom, kávét sem iszom,mégis azt kell mondjam mindennek megvan a maga kockázata. A cigaretta csak egy a sok közül, mégis ezt ellenzik legtöbben. Hogy miért? Valamit mindig mondani kell, és ha nem tudunk pontos okokat, elővesszük a nikotint... Pedig nem ez az egyetlen káros tényező egy terhes anya életében.

A nikotin káros, mert szűkiti az ereket, nem jut elég vér a magzathoz. Míg a kávé tágítja az ereket, ezért nem ajánlott...

Rengeteg olyan egészséges terhességről hallottam, ahol az anya dohányzott, és a baba is egészséges. Ugyanakkor hallottam már sok olyan terhességről, ahol a nikotin nem volt jelen, mégis jelentkeztek azok a helyzetek, amiket elvileg a nikotin hatásának tudunk be...

Szóval...Te döntesz!

Minden jót!

2007. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Először csak figyelmeztetném a válaszadókat,hogy itt nem az a feladat hogy az előttünk szóló válaszára reagáljunk,hanem az, hogy a kérdező kérdésére válaszoljunk és segítsük!!! Kedves kérdező. Szerintem szépen lassan le kellene raknod a cigarettát,mert az biztos hogy csak árthat. Én nem dohányzom,de él körülöttem dohányos és tudom,hogy milyen nehéz lerakni,de gondolj a gyerekedre és próbáld meg nem szívni,vagy először legalább egy-két szálra csökkenteni. Sok sikert hozzá és Boldog Kárácsonyt!!!
2007. dec. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia! Látom kapsz hideget-meleget. De tényleg utána kell nézni, én azt olvastam, hogy még az is káros, ha melletted bagóznak. És gondolom azt tudod, hogy a baba az első időben fejlődik a legtöbbet, akkor kell rá a legjobban vigyázni.

Tedd le a cigit, és legyetek boldogok egészségesen!

2007. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

A cigiről sürgősen mondj le!

Én azonnal leraktam ahogy megtudtam terhes vagyok,nem is gondolkodtam rajta.Ha nem is örökre akkor ezt a 9 hónapot bírd ki.Számtalan cikket elolvashatsz arról mit okozhat a terhesség alatti dohányzás.Megéri ez neked?Nem hiszem.Gondold végig és dönts.A gyermeked élete a te kezedben van.

2007. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nekem tényleg azt tanácsolta orvosom,hogy ha stresszelek azért mert nem cigizek akkor kb. ugyan ott vagyok! Igat hogy koraszülés kockázata nöl ha cigizel, de ugyanez elmonható a stresszre is!Próbáld minimálisra csökkenteni az adagot! Lehet idövel majd le is tudod tenni! Nekem is igy volt , ahogy nött a hasam egyre kevésbé kivántam a végén már nem szivtam azt a napi 1szálat sem!Ja és egészségas két ésfél éves a kisfiam! Sok sikert!
2007. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!