Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleségemnek még 1 hónap van...

Feleségemnek még 1 hónap van szülésig de már nagyon ideges nem akar senkivel sem beszélni, miért lett ilyen?

Figyelt kérdés
Próbálok vele beszélni mi baja miért ilyen de nem mondja el. Szerintem fél, szerintetek?
2021. jan. 5. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy fél a szüléstől. Maga ez a folyamat ijesztő, a tehetetlenség tudat, hogy nem tudja, mi vár rá. 8 hónap "teher", adott esetben aggodalom van a háta mögött, és egy életre szóló elköteleződés, felelősség. Szerintem próbáld támogatni, ahogy tudod, és ne éreztesd vele, hogy zavar a zárkózott viselkedése.
2021. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, fél. Én sem beszéltem a szülésről. Leginkább nem is gondoltam rá. Gondoltam majd csak kijon valahogy, minek ezen ennyit pörögni. Kijött.

De mondjuk en az egész terhességet annyira utáltam, hogy leginkább csak úgy csináltam, mintha nem lennék terhes. Nem nagyon díjaztam volna ha macerálnak ezzel, hogy beszéljünk róla.

2021. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hormon változás. Nyugi ez normál, légy vele megerto. Én az utolsó 1 hónapot mindenkivel kiabáltam, ideges voltam. Elmulik nyugi :)
2021. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Én még csak 30 hetes vagyok, de még nem tapasztaltam hangulatingadozásokat. Viszont olvastam, hogy a baba agyának fejlődésével stresszhormonok termelődnek, így eléggé befolyásolni tudják anyuka habgulatát :D


Biztosan nehéz már neki, tele van kérdésekkel, csomót kattog az ember, hogy vajon mindent beszerzett-e, milyen szülése lesz, milyen szülő lesz stb. Egy hónap és fenekestül felfordul az életetek, de főként az övé, mert neki kell elsősorban egy pici életről gondoskodnia.

2021. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
4 hat ezt cafolnam, hogy “főleg az övé”. Az apa élete legalább annyira felborul. Ne legyünk már ennyire önzők, hogy ezt is elorozzuk tőlük...
2021. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 azt írtam elsősorban. Miért, kinek a teste megy át változásokon? Ki fog az éjszaka közepén szoptatni? Stb...Az apának is megvan a saját szerepe. De a legtöbb férfi belátja, hogy az első pár hónapban az anya jelent kukcsfontosságú szerepet a gyerek életében. És ez nem önzőség. Az apának egészen más szempontból kell helyt állnia az újdonsült családban. Ez nem azt jelenti, hogy kevésbé lenne fontos, csak egyszerűen más a szerepköre.
2021. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb ilyenkor paraztam be en is a szulestol konkretan almodtam vele. Ezert kertem pcst az is lett. Nagyon megkonnyebbultem utana. Esetleg kerdezz ra erre. Magamrol tudom mennyire ijeszto erzes hogy meg kell tennem valamit amit nem akarok 🙈 megorjiti az embert
2021. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így visszagondolva, az utolsó pár hétben én is elviselhetetlen voltam. Fájt már mindenem, nem tudtam aludni óránként pisilni jártam, fel voltam vizesedve és tombolt ez a hülye koronajárvány is. Nem voltam a szülésre ráparázva egyébként. Én is úgy voltam vele, hogy felesleges ezen kattogni, ki fog bújni valahogy és úgyis mindent idejében mondanak, nem én szülök először a kezeik között. Csak tudtam pl.,hogy senki nem jöhet be majd látogatni. Plusz hamarabb be is kellett feküdnöm toxémia gyanú miatt.

Szóval nyugi, tök természetes ahogy viselkedik. Könnyű szülést neki, jó egészséget és boldog babázást!

Mondjuk lehet már túl is vagytok a szülésen, ahogy a dátumot nézem. 😅

2021. jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!