Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akiknek már csak 1...

Kismamik, akiknek már csak 1 hónap van a terhességből, hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
Szeptember 8-ra vagyok kiírva, érdekelne, hogy ki hogyan viseli az utolsó hónapot. :)

2014. aug. 3. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia augusztus 27:) nem egészen 1 hónap. A meleget nehezen bírom, igaz, 120 kilóra dagadtam, 97ről indultam, vizesedek is nagyon, kezeim zsibbadnak, fájnak. Hasamtól tudok mozogni, nem repedt meg, étvágyam kiváló:))) Amúgy néha félek a szüléstől, néha várom. Kisfiunk lesz, Koppány, 35 éves vok, 1.baba lesz. Val.színű császár, metrt a 34. hétre lefarolt:)
2014. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! köszi, hogy írtál!

Nekem is kisfiam lesz, elvileg szept.8-án érkezik. Áron lesz a neve. Én is nehezen viselem a meleget, meg estére van, hogy elviselhetetlenül fáj a sarkamnál, azaz ilyen nyugtalan láb szindróma jön elő. Mi már régóta jól fekszünk, bízom benne, hogy a kis manó nem változtat pozíciót. :)

A szüléstől bizony én is félek, néha nagyon is. Már összekészítettem egy táskába a kórházba menő dolgaimat, de a babaágy még nincs előkészítve, de hamarosan mindennek eljön az ideje :)

2014. aug. 3. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem nem baj, hogy válaszolok. Nagyon nehezen viselem a terhesség végét, sokat keményedek, vizesedek, lassan 20 kg hízásnál járok, brutálisan erős jóslófájásaim vannak. Augusztus 13-ra vagyok kiírva, második lányunkkal, nagyobbik 3 éves. Szegény nehezen érti meg, hogy miért nem tudok leülni vele babázni. Türelmetlen vagyok már vele is :-(
2014. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szeptember 11-re vagyok kiírva első kislányunkkal.

Már mindenhogyan nehéz és kényelmetlen, sokat és erősen görcsölök, a derekamnál mindkét oldalon idegbecsípődésem van hónapok óta. Világ életemben fagyos voltam, de most egyfolytában izzadok. Folyamatosan megy a ventilátor, hogy kibírjam, szegény párom meg már majd megfagy.

Vizesedni szerencsére nem vizesedek. Eddig 14 kg ot szedtem fel, de csak a hasamon, meg a melleimen látszik. Nagyon várom már a végét.

2014. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hű, akkor én nagyon szerencsés vagyok. Szept. 6 a dátum, és eddig semmi bajom nincs, nagyjából mindent tudok még csinálni a háztartásban, a kertben, meg az állatok körül is, a hasam sem nagy, nem is sokat gyarapodtam (+5 kg körül járok). Nyilván, fáradékonyabb vagyok és gyakrabban ülök le pár percre, meg nem tudok hipp-hopp felugrani a földről. :)


3. baba lesz, a kicsi nemrég múlt 2 éves, a nagy pedig 4.


A "nyugtalan láb" ellenszere nálam a Mg, meg a szoptatós párna a két térdem közé - általában amikor lefekszem, akkor szoktam érezni, hogy jön-e a rángatózás vagy nem, akkor gyorsan bekapok egy Mg-t (pezsgőtabletta még jobb, gyorsabban hat).

2014. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én 35 hetes vagyok, szept. 5-re vagyok kiírva, 2. baba, a nagy 5 éves lesz jövő hónapban. Hát már nagyon nehezen bírom. Sehogy nem jó, mindenhogy kényelmetlen, rosszul alszom, folyton feszül, húzódik a hasam, újabban nyilallgat alul. A mozgás, helyváltoztatás nagyon nehéz. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én folyamatosan úgy érzem kizárt, hogy kihúzzam a kiírt időpontig és kissé parázom, hogy egyszercsak váratlanul beindul a szülés. A nagy is előbb érkezett, 38. héten, bár tudom, ez nem jelenti azt, hogy most is így lesz.

Nekem csak 3 kiló pluszom van, mert terhességi cukorbeteg vagyok, 27. héttől diétán. Vizesedést nem tapasztalok, ilyen nyugtalan láb szindróma, bokafájás nekem is szokott lenni, az nagyon kellemetlen.

Én ezen a héten összerakom a kórházi csomagot, mert ez is nyugtalanít, hogy még nincs bepakolva semmi...

2014. aug. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már én is összepakoltam a kórházi csomagom, mert én is tartok tőle, hogy váratlanul megindulnak a dolgok. Ismerőseim között most előfordult, hogy hamarabb jött a babó a frontok miatt.

Hálistennek nem vizesedem, meg fájdalmaim sincsenek. Itthon teszek veszek, az üzletünkben dolgozok napi 3-4 órát is akár, de nagyon könnyű munka, így nem visel meg. Estefelé hamar elálmosodom, ez sosem volt eddig jellemző.

Már nagyon kíváncsi vagyok a bébire, el sem tudom képzelni, hogy fér el bennem egy kisbaba :) :)

2014. aug. 6. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!