Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, milyen gyakran...

Kismamák, milyen gyakran akarják simogatni a pocakotokat? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Tervezzük, hogy pár év múlva legyen egy gyermekünk :)


Nemrég olvastam egy posztot erről kapcsolatban, hogy néhány ember puszta kedvességből szeret kismamákat "zaklatni", kérdés nélkül pocakot simizni és hasonlók. Én naiv azt hittem, csak költői túlzás. Kolléganőm - egy anyuka - közölte, hogy sajnos egyáltalán nem :/


Én személy szerint nagyon introvertált, picit szocfób vagyok. Semmi gond sincs, ha egy ismerősöm bemutat egy ismerősének, vagy új kolléga érkezik, vagy bármi hasonló. Én magam is nagyon ölelős vagyok.


De nagyon kellemetlen lenne, ha egy vadidegen kezdene el "tapogatni", még ha nem is akar rosszat.


Van ilyen tapasztalatotok? Hogyan kezeltétek?


2021. jan. 8. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Soha egyetlen vadidegen se akarta megfogni. Sőt, 3 ember volt össuesen, aki meg akarta fogni, és nekik természetesen szabad is: a férjem, az anyám és az öcsém.
2021. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem, valóban nem túlzás. Velem is előfordult. Volt, aki tudta az illemet, és megkérte, hadd simogassa meg és én udvariasan nemet mondtam.

Volt olyan, hogy kérdezés nélkül nyúlt oda, én meg rácsaptam a kezére. Nem úgy hogy fájjon, hanem figyelmeztetőleg :D Az illető nagyon meglepődött, de elmagyaráztam neki, hogy ez illetlen dolog, és tudomásul is vette.

A férjemnek, meg anyukámnak minden további nélkül. Anyósomnak eszébe sem jutott, hogy hozzáérjen más hasához, pedig neki is engedtem volna.

2021. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon mozdultam ki a vírus miatt,így megúsztam. Nem kell ehhez szocfóbnak vagy introvertáltnak lenni,egyszerűen nem illik más hasát simogatni, elég intim terület. Apósom simogatta rendszeresen,többször mondtam neki,hogy nem szeretem,de nem fogta fel,így a végén már őt is kerültem inkább. Ne engedd,mondd,hogy érzékeny,azt talán megértik és nem kapsz csúnya nézést vsgy megjegyzést.
2021. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2szer voltam terhes. Nekem soha senki nem akarta simogatni a hasam🤷🏻‍♀️
2021. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, hogy hol laksz. Budapest belvárosában én a kutyát nem érdekeltem, senki idegen nem jött taperolni, falun, ahol legalább névről ismer mindenki, ott jobban el tudom képzelni, hogy szenzáció legyen egy terhesség.

Egy családi rendezvény volt, ahol voltak számomra idegenek, ott egyetlen nő volt, aki a bemutatkozás helyett már a hasamhoz közelített egyből, de szemfülesen kitértem az útjából. Amúgy az egész terhességem alatt csak a férjem simogatta a hasam, meg 1-2 ember, aki kifejezetten rákérdezett előtte és megengedtem nekik, de ennyi.

2021. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Nekem senki sem simogatja a pocakomat, még családtagok sem. Olyan volt, hogy feküdtem a kanapén és rugdosott a kislányom, akkor anyós teljesen el volt ájulva tőle, de ő sem tapogatta. Már az elején mondtam, hogy engem zavar, ha ,,fogdosnak" és ezt tiszteletben is tartotta mindenki :)

Unokanővérem egyszer megkérdezte, hogy szabad-e, de vele olyan bizalmi viszonyban vagyok, hogy megengedtem neki és nem is volt kellemetlen. Ugyanez igaz a legjobb barátnőmre is.

Természetesen a férjem teljesen más tészta, ő naphosszakat puszilgatja meg simizi, reagál is rá a baba, már most apás, úgy tűnik :D

2021. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy tudják, hogy nem illik. Senki nem nyúlt kérdezés nélkül hozzá. Pontosabban egyetlen kérdés volt, a 15 éve legjobb barátnőm kérdezte meg, hogy hozzáérhet-e. Neki igent mondtam, de még tőle is természetes volt ez a kérdés. Ha valaki kérdezés nélkül hozzáérne biztos lecsapnám a kezét.
2021. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk telefonos bejelentés volt, mikor utána először találkoztunk, a nagyanyám azonnal, még a köszönés és puszi előtt rárepült és tapizni próbált, pedig 12 hetes voltam csak, has még sehol. Mondtam neki, hogy nem szeretem a fogdosást, légyszi ne. Szerintem kicsit megsértődött, de utána már nem csinálta. Idegenek egyelőre még nem próbálkoztak, de nem is vagyok túl szociális alkat, meg az utóbbi évben amúgy is sokkal kevesebbet fordultam elő emberek közelében.

A férjem persze más, tőle teljesen oké, hiszen épp annyi köze van a gyerekhez, mint nekem.

2021. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Egy idősebb ismerősöm akkor vesztette el az unokáját, amikor én babát vártam. Ő rendszeresen kérdezés nélkül megsimogatta a hasam. Zavart, mert nem voltunk olyan viszonyban, de nem volt szívem azt mondani neki, hogy ne érjen hozzá(m). Őt leszámítva mindenki megkérdezte, hogy szabad-e.
2021. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Én a saját hasamat sem simogattam, amikor rúgott néha odatettem a kezem, de ennyi.

Simogatni senki nem akarta, nem is hagytam volna, a párom és anyukám néha odatették a kezüket mikor mozgott, meg az egyik barátnőm

2021. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!