Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek terhesen becsípődött a...

Akinek terhesen becsípődött a dereka, mit csinált hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Konkrétan egyedül nem tudok felállni sem. 20 hetes kismama vagyok
2021. jan. 8. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem igazán tudsz mit tenni pihenésen kívül. Fájdalomcsillapítót nem is érdemes szerintem szedni, mert a Panadol pl. biztos, hogy ezt a fájdalmat nem viszi el.

Esetleg masszázs ami beválhat (van kimondottan kismamáknak is), vagy hívd fel az orvosod, van-e bármilyen készítmény, izomlazító, amit terhesen lehet használni.

2021. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 21 hetes voltam, mosdóba négykézláb mentem ki, csak feküdni lehetett, mást nem lehet rá, első nap mozdulni nem tudtam, másnap már ki tudtam menni a mosdóba, kb. 5-6 nap alatt helyre jött.
2021. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Feküdj mindig arra az oldaladra, amelyik nem fáj és tegyél a két térded közé egy nagypárnát. Úgy állj fel, hogy valamibe kapaszkodsz, ha más nincs, akár a saját combodra támaszkodsz. Próbálkozhatsz kilazítani úgy is, hogy háton fekve ide-oda döntögeted a behajlított térdeid (óvatosan, abba az irányba inkább, ami nem fáj). Helyi gyulladáscsökkentő injekciót lehet kapni terhesen, ha találsz olyat, aki ad (háziorvost telefonon faggathatod). 2-3 napra számíts, hogy addig főleg feküdni fogsz. Ha meg elmúlt nagyjából az idegfájdalom (5-7 nap), mindenképp gyógytornázni kéne, mert sajnos ha ez egyszer előjött, előjön újra. Van gyógytornász, aki hajlandó házhoz menni vagy van ingyen sztk is évente 2x10 alkalom (háziorvos beutaló, reuma szakrendelés beutaló...). Addig is magadtól sokat nyújtózkodj, az sosem árt, ha bírod, akkor háton fekve, lábbal-karral.
2021. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyik este történt, hogy egyszer csak nem tudtam menni. Nagyon fájt ahogy próbáltam. Férjem segített este mindenben. Másnap reggel se volt jobb, de kimentem nagy nehezen és beálltam a zuhany alá, engedtem rá a meleg vizet közben pedig massziroztam a derekam. Előző este rakták össze a gardrobszekrényünket. És állva (egyet egyet odébb lépve) válogatni kezdtem a ruháinkat, ez olyan jól bevált hogy fokozatosan jobb lett, és estére el is múlt. Szóval kicsit megmozgatni lehet nem butaság.
2021. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szültem. Viccen kívül, addig nem múlt el.
2021. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!